Presunúť na hlavný obsah

Poznáte výhody masturbácie?

Sex a vzťahy

Napriek tomu, že je celkom prirodzená, neškodná a dokonca zdraviu prospešná, stále sa nájdu ľudia, ktorí popierajú jej význam pre zdravý sexuálny vývin človeka. Podľa americkej sexuologičky Glorii Brame je však užitočnejšia než každodenné čistenie zubov. Viete prečo?

 

 
1.      Tlmí predmenštruačné bolesti
 
Ak patríte medzi ženy, s ktorými menštruácia dokáže pekne zamávať, masturbáciu by ste rozhodne nemali opomenúť. Pred očakávanou periódou vám pomôže nielen s bolesťami v podbrušku, ale dokáže zmierniť i nepríjemnú migrénu.
 
2.      Zlepšuje náladu
 
Aj v tejto veci má uznávaná odborníčka Brame jasno. „Účinok orgazmu na mozog je porovnateľný s účinkami heroínu,“ tvrdí. Masturbácia totiž podporuje tvorbu oxytocínu, čiže hormónu lásky. Ak sa cítite skleslo, bez nálady či nesústredene, vyskúšajte si reštartovať mozog autoerotikou.
 
3.      Zmierňuje problémy s močením
 
A to vďaka posilňovaniu svalov panvového dna. Únik moču netrápi len ženy po pôrode, no ide o frekventovaný problém aj u mužov. Pravidelná masturbácia taktiež znižuje riziko rakoviny prostaty. „Častá ejakulácia má ochranný účinok proti rakovine, pretože chráni prostatu pred bujnením nebezpečných karcinogénov,“ tvrdia austrálski vedci a dodávajú: „Čím viac kanáliky preplachujete, tým menej v nich zostáva a ničí bunky, ktoré ich lemujú.
 
4.      Proti „depke“
 
Masturbácia je taktiež tou pravou zbraňou v boji proti stresujúcim situáciám akými sú napríklad rozchod či výpoveď v práci. Deje sa tak vďaka optimalizácii hormonálnej hladiny. Tieto závery sú dokonca vedecky podložené a výsledný efekt porovnateľný s návštevami u psychológa.
 
5.      Zlepšuje dýchanie
 
Ľudia, ktorých trápi alergia, respektíve majú problémy s dýchacími cestami, by mali masturbáciu povýšiť na každodenný rituál. Vedecké výskumy dokázali, že orgazmus uvoľňuje upchaný nos, hoci len na pár minút. Pre niektorých jedincov zaiste príjemnejšia alternatíva, ako návykové nosné kvapky.
 
Čo hovoria štatistiky?
 
Podľa nedávnych prieskumov sa týmto spôsobom pravidelne uspokojuje až 80% žien a 94% mužov. Po svadbe je percento masturbovaniachtivých u oboch pohlaví o čosi nižšie, konkrétne 72% pánov a 68% dám. Suma sumárum, autoerotiku praktizuje takmer každý a kto tvrdí, že nie, pravdepodobne len zatĺka.
 
Názory našich čitateľov
 
Tomáš (29): „Mávam sex, ale doprajem si aj masturbáciu. Ak niečo z toho dlhšie nemám, bývam nervózny a myslím stále na to isté. Je to predsa ľudské. Vrelo odporúčam.“
Ján (34): „Masturbujem pred sexom s partnerkou. Dlhšie potom vydržím.“
 
Michaela (30): „Musím sa priznať, bez masturbácie by som asi neprežila. Hlavne ak je partner mimo domova. Okrem iného ju vnímam ako príjemné spestrenie dlhých večerov.“
 
Lenka (36): „Ja by som ani nechcela toľko masturbovať, ale čo mám robiť, keď mi orgazmus chýba? Môjmu partnerovi stačí sex raz týždenne, pričom ja by som sa najradšej milovala každý deň dva krát. Mám preto trpieť? Nájsť si milenca? Vykašľať sa na lásku? Určite nie. Preto masturbujem. Je to nádherné. Nejde o pudy, ale o túžbu.“
 
Dávid (41): „Osobne si myslím, že je to len a len prospešné. Veď ako má človek vedieť, čo mu robí dobre, keď svoje telo nepozná? Samozrejme, masturbácii by som nepodriadil denný režim. Aj v tomto prípade platí, všetko s mierou.“

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus