Princezná Diana alebo Lady Di odišla. Navždy. Nechala za sebou obrovskú stopu, a to nielen v podobe filantropickej a charitatívnej činnosti - bojovala proti AIDS, navštevovala chorých, vychovávala a učila deti... Princezná z Walesu, Diana Spencer, bola úžasná žena s veľkým srdcom. Ovplyvnila ľudí nielen kvôli svojej práci, ale aj štýlu obliekania. Spoznajte Lady Dianu ako módnu ikonu." property="og:description" />

Princezná Diana ako módna ikona

Dnes pred pätnástimi rokmi utrpelo Anglicko obrovskú ranu. Ich milovaná a obľúbená Princezná Diana alebo Lady Di odišla. Navždy. Nechala za sebou obrovskú stopu, a to nielen v podobe filantropickej a charitatívnej činnosti - bojovala proti AIDS, navštevovala chorých, vychovávala a učila deti... Princezná z Walesu, Diana Spencer, bola úžasná žena s veľkým srdcom. Ovplyvnila ľudí nielen kvôli svojej práci, ale aj štýlu obliekania. Spoznajte Lady Dianu ako módnu ikonu.

Lady Diana

Lady Diana

Zdroj: vogue.co.uk

Plachá a skromná, taká bola ako učiteľka v škôlke, potom sa na anglickom kráľovskom dvore stala - pre nás ženy - doslova módnou ikonou. Prekrásne šaty, šarmantnosť, elegantnosť no zároveň aj jednoduchosť ju sprevádzali pri obliekaní počas celého jej života.

V kráľovských šatách od anglickej módnej návrhárky menom Elizabeth Emanuel sa v roku 1981 vydala za princa Charlesa. Okrem toho, že obrad bol kúzelný, jej zaujímavé svadobné šaty dopĺňal dlhý závoj a nenapodobiteľná svadobná kytica. Ikonické šaty s nariasenými rukávmi a golierom vydražili, rovnako ako aj jednoduché čierne šaty, ktoré si obliekla na koncert v Goldsmiths Hall, krátko po tom, čo s princom Charlesom oznámili zasnúbenie.

Elegantné kostýmy striedala s oslnivými róbami. Vyzerala stále výnimočne a kráľovsky. Jej sympatická tvár a kultový účes z krátkych vlasov dopĺňal jej osobnosť a vzhľad perfektne. Princezná sa nebránila výrazným farbám, no v jej šatníku prevažovali farby ako klasická biela,  čierna či iné neutrálnejšie odtiene. Minišaty alebo dlhé róby, stále sa vedela zladiť a „nahodiť“ dokonalo. Obliekali ju svetové módne dielne ako Versace, Ralph Lauren či Catherine Walker. A tak sa k svetovým módnym ikonám akými boli (sú) Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot či Sophia Loren začlenila i nezabudnuteľná Princezná Diana.

 

 

Foto:
vogue.co.uk
Zdroj:
Monika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba