Zabudnite na akné! Vyhrajte balíček od Biodermy

Kto nepozná akné nech zdvihne ruku! V súčasnosti nemať problém s vyrážkami je skôr výnimkou. S mastnou pokožkou, vyrážkami či drobnými zápalmi kože sa začíname stretávať už od pubertálneho obdobia. Nie je výnimkou ani to, keď stretneme ženu či muža v strednom veku s problematickou pleťou. Ako môžeme proti vyrážkam a mastnej pokožke bojovať?

krásna pleť

krásna pleť

Zdroj: Bioderma

Mastná pleť je charakterizovaná nadmernou tvorbou kožného mazu, pleť je na pohľad lesklá s rozšírenými pórmi. Nie však každý, kto má mastnú pleť, trpí prejavmi akné.

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz, vyznačuje sa nadmernou tvorbou kožného mazu, tvorbou komedónov (uhrov) a nasledujúcou tvorbou zápalových vyrážok. Dermatológovia ho označujú za najčastejšie ochorenie, ktoré liečia. Veľkú úlohu zohráva dedičná predispozícia, ale aj nesprávna hygiena, zle zvolená kozmetika či stres. Žiaľ, akné sa vyskytuje hlavne na miestach dobre viditeľných a bohatých na folikuly mazových žliaz – tvár, hruď, ramená, chrbát. Preto je dôležité toto ochorenie začať čím skôr liečiť. Predídeme tak psychickej záťaži, ktorá môže najmä v období puberty vyvolať psychické zmeny, pocity menejcennosti, vyhýbanie sa ľuďom a zatváranie sa doma.
 
Už pri prvých príznakoch vzniku ochorenia akné by sme mali začať situáciu riešiť a nezanedbávať žiadne signály. Nezabúdať na pravidelnú a dokonalú hygienu, zvoliť správnu dermokozmetiku, vyrážky nevytláčať a zamyslieť sa nad svojou životosprávou.
 
Laboratória BIODERMA ponúkajú pomoc pri boji s vyrážkami, lesknúcou sa pleťou i občasnými nedokonalosťami. Rad SÉBIUM s unikátnym patentom Fluidactiv®, dokáže regulovať tvorbu mazu tak, aby naša pokožka nebola zaťažovaná a produkovala len toľko mazu, koľko je potrebné. Pôsobí proti upchávaniu kožných pórov a následnej možnosti vzniku akné.
 
Rozmanitosť ponuky produktov v rade SÉBIUM je široká. Hygienu na vysokej úrovni  zabezpečí čistiaci penivý gél Sébium Moussant v praktickom balení s pumpičkou. Micelárna voda na dokonalé vyčistenie je tiež súčasťou spomínaného radu. Má antibakteriálny účinok a je bez alkoholu. V boji s vyrážkami vyhráva Sébium AKN Fluid, krém na všetky typy akné. Ak sa vaša pokožka leskne, zmatnenie docielite pomocou krému Sébium MAT. Nájdete ho aj v tónovanom prevedení ako náhradu make-upu. Rozšírené pory nie sú pre rad Sébium problémom. Aktívne sérum Sébium PoreRefiner póry okamžite stiahne a zanechá pokožku matnú s pudrovým efektom. Máte radi peelingy? Sébium ponúka hneď dve varianty. Pleť si môžete pravidelne 2-3 krát do týždňa vyčistiť a premasírovať peelingovým gélom s jemnými guľôčkami alebo vyskúšať mesačnú kúru so Sébium Sérum, chemickým peelingom na domáce použitie. Vaša pokožka sa vám po lete určite poďakuje vo forme vyčistenia, zjemnenia, rozjasnenia, vyhľadenia a zdravého jasu.
 
Vyhrajte boj s nedokonalosťami spolu s radom SÉBIUM!
Viac informácii na www.bioderma.com
 
 
Zapojte sa do súťaže a vyhrajte 5x balíček BIODERMA v hodnote 35€. Balík obsahuje micelárnu vodu SÉBIUM H2O 500ml a Sébium Pore Refiner.
 
Súťažná otázka bola: Ako sa volá sérum z radu SÉBIUM určené na stiahnutie rozšírených pórov?
 
Správna odpoveď: 
1. Sébium PoreRefiner
 
 

Výhercovia:

 

Eva Konôpková, Zvolen
Zuzana Lacková, Šaľa
Zuzana Dolgošová, Poprad
Blanka Tarcalová, Bardejov
Diana Hrušková, Nové Zámky

Blahoželáme!

Foto:
Bioderma
Zdroj:
FEMINITY

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba