Presunúť na hlavný obsah

Kto má lepší sex – dlhodobé páry alebo „priatelia s výhodami“?

Sex a vzťahy

Veľa mužov a žien uteká od dlhodobého vzťahu za túžbou spoznať niečo nové, nespútané a vášnivé. Tým je väčšinou milenka, náhodná obeť alebo ženy, ktoré sa živia najstarším remeslom. Je ale pravda, že tento sex je lepší než ten vo vzťahu? Budete prekvapení!

 

Mať priateľku úplne zabíja tvoj sexuálny život,“ znie typická fráza, ktorá vyšla z úst nejedného muža. Podľa najnovšieho výskumu je to však jeden obrovský mýtus.

Už dávno neplatí, že dlhodobé vzťahy časom pohoria práve na sexuálnom stereotype, ako si mnohí myslia.

 

Vedci skúmali 376 ľudí, z ktorých polovica bola v tom čase v pevnom vzťahu a druhá polovica viedla sexuálny život len so sexuálnymi priateľmi. Cieľom bolo zistiť, ako často majú tieto dve skupiny sex, ako kvalitný a exkluzívny je ich sex, aké sexuálne praktiky používajú a aké uspokojenie dosiahli tieto jednotlivé páry.

 

Podľa štúdie Journal of Sex Research, ľudia, ktorí sú vo vzťahu majú viac sexu než tí ľudia, ktorí majú na sex príležitostných kamarátov. Navyše, prekvapujúcim zistením bolo aj to, že kvalita ich sexu je na oveľa vyššej úrovni. Odôvodnili to tým, že ľudia vo vzťahu sú ku sebe oveľa viac otvorenejší a majú chuť experimentovať v spálni i mimo nej. Striedanie polôh je už samozrejmosťou, no odvážne miesta, či sexuálne pomôcky, ktoré sú spestrením intímnych chvíľ si získali pozornosť predovšetkým u párov v dlhodobom vzťahu.

 

Ľudia, ktorí majú sex so svojimi slobodnými kamarátmi prekvapivo prejavili väčšiu zodpovednosť a používanie ochrany, predovšetkým kondómov. Je to dané tým, že prirodzene chcú, aby bol sex bezpečný a vyhli sa tak neželanému potomkovi. Isté zábrany sa tým pádom prejavujú aj v sexuálnej kreatívnosti, vynaliezavosti a odvahe experimentovať.

 

- Najčítanejšie -