Z Blíženca je vraj vynikajúci novinár a z Raka psychológ

Verili by ste tomu, že znamenia zverokruhu môžu ovplyvniť i vaše nadanie či sklon k určitému povolaniu? Ak vás zaujíma, na čo máte vy, váš partner alebo vaše dieťa talent, spýtajte sa hviezd.

Poradí vám astrologička Soňa Kostrianová

Rutinná práca pre Blíženca? Zabudnite!
Znamenie Blížencov svojím naturelom inklinuje k povolaniam, v ktorých môže využiť svoje danosti v oblasti ústneho či písomného prejavu, orientáciu na získavanie informácií a ich odovzdávanie iným. Vhodnými povolaniami pre Blížencov by preto mohli byť napríklad spisovateľ, scenárista, redaktor, novinár, vydavateľ, reportér, komentátor, moderátor, hovorca, školiteľ, učiteľ, prekladateľ, pracovník cestovnej kancelárie, obchodný zástupca alebo iná profesia spojená s cestovaním. Pre predstaviteľa tohto znamenia je rutinná práca najväčším nepriateľom. Jednoznačne je pre neho najvhodnejší nepravidelný a flexibilný pracovný čas a nie bežne zaužívané pracovné postupy. K pocitu vnútornej spokojnosti a motivácie potrebuje mať možnosť komunikovať a vymieňať si informácie. Rád sa vzdeláva a získava nové poznatky. Vyhovuje mu prostredie, v ktorom sa stále niečo deje. Prekážkou v jeho profesijnom uplatnení môže byť neschopnosť doťahovať veci do konca , nesústredenosť a rýchla zmena orientácie na iné ciele.

Rak od zamestnania očakáva i príjemných kolegov
Znamenie Raka je predovšetkým typické svojou citlivosťou, súcitom, ochotou pomáhať iným a veľkou fantáziou. Vhodnými povolaniami preto sú lekár, zdravotná sestra, ošetrovateľka, sociálny pracovník, charitatívny pracovník, učiteľ, učiteľka v materskej škôlke, psychológ, psychiater, psychoterapeut, právnik, majiteľ či prevádzkar rekreačného centra, penziónu alebo hotela, odevný návrhár, architekt, maliar. Predstaviteľ tohto znamenia je mimoriadne senzitívny na vplyvy okolia. Ťažko znáša dusnú a nevraživú atmosféru. Vtedy jeho pracovný výkon značne klesá. Zlé pracovné ovzdušie samozrejme nikomu neprospieva, Rak však viac ako iní, potrebuje pokojné, harmonické pracovné prostredie a vyvážené priateľské pracovné vzťahy. Od zamestnania očakáva predovšetkým pracovnú stabilitu a finančnú istotu. Je zodpovedným, svedomitým, spoľahlivým a ochotným zamestnancom. Takisto je však opatrný, málo sa prejavujúci, náladový a vzťahovačný. Pre jeho nadmernú citlivosť mu skôr vyhovuje individuálnejší typ práce.

Text: Katarína Mrázová pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK

Foto:

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba