Presunúť na hlavný obsah

Tajomstvo koruny krásy Miss Slovensko. Čo ste o skvoste za 10 tisíc eur netušili?

Slovenské celebrity

Snom takmer každej malej dievčiny je stať sa kráľovnou krásy. Okrem titulu najkrajšej ženy Slovenska, získa víťazka množstvo hodnotných cien, slávu a charakteristickú korunku krásy. Víťazky Miss Slovensko nosia na hlave už od roku 2009 tú istú. Čo myslíte, je to vždy drahý originál alebo je tento skvost putovný?

 

Titul kráľovnej krásy môže mať každý rok len jedna z finalistiek. Tou poslednou sa stala 19-ročná Karolína Chomisteková, ktorá sa len pred pár dňami stala Miss Slovensko 2013. V rámci dekorovania získala aj neodmysliteľnú korunku krásy. Jej najvýraznejšou časťou je nádherný drahokam topás a spoločnosť mu robia aj Swarovskeho kamienky. Navrhli ju talianski dizajnéri a jej hodnota je odhadovaná na vyše 10. 000 eur. 

 

Ak ste si mysleli, že každá víťazka dostáva novú korunku v tejto sume, ste na omyle. Korunka je putovná. Doviezli ju v roku 2009 a odvtedy si ju víťazky z roka na rok predávajú. Korunka je uchovávaná a prevážaná v špeciálnom kovovom kufríku s výstužou. Počas celého roka je schovaná a vyťahuje sa len pri príležitosti finálového galavečera alebo počas výnimočných akcií, na ktoré Miss-ky chodia. Každá víťazka má však svoju repliku tejto nádhernej korunky, ktorá jej zostáva symbolicky na pamiatku. 

 

Pozrite sa na tento nádherný skvost, ktorý zdobí víťazky Miss Slovensko už od roku 2009:

 

Miss Slovensko 2013

Karolína Chomisteková

 

 

 

Miss Slovensko 2012

Kristína Krajčírová

 

 

Miss Slovensko 2011

Michaela Ňurciková

 

 

 

Miss Slovensko 2010

Marína Georgievová

 

 

Miss Slovensko 2009

Barbora Franeková

 

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus