Presunúť na hlavný obsah

Lady Gaga a jej tetovania! Aký majú význam?

Zahraničné celebrity

Spolu s kolegyňami Miley Cyrus a Rihannou, patrí Lady Gaga (27) do trojice najpopulárnejších hudobníčok súčasnosti s najväčším počtom tetovaní. Viac i menej nápadné obrázky jej na tele pribúdajú priam astronomickou rýchlosťou, pričom každý z nich má svoj skrytý význam. Obzvlášť tie z kategórie menších.

Ak sa pozorne zahľadíte na obľúbenú speváčku zistíte, že všetky tetovania pokrývajú len ľavú časť jej tela. Lady Gaga prezradila, že tak robí kvôli milovanému otcovi: „Nepatrí k fanúšikom podobných výstrelkov a preto ma poprosil, či by aspoň pravá časť môjho tela mohla ostať čistá. A ja s tým nemám najmenší problém.

Symbol mieru

Symbol mieru na ľavom zápästí vyjadruje speváčkine sympatie k hnutiu Hippies, no najmä k Johnovi Lennonovi, ktorého už odmalička nesmierne obdivuje.

Kotva

Tetovanie venované speváčkinmu priateľovi. Taylor Kinney ju načisto opantal počas natáčania videoklipu You and I. Lady Gaga  v ňom vystupuje ako morská panna, on ako oddaný milenec. Práve preto sa rozhodla zvečniť ich lásku týmto spôsobom.

Tokio Love

Obrázok troch sedmokrások na ľavom ramene s nápisom Tokio Love bude speváčke navždy pripomínať cestu do Japonska spred štyroch rokov, kde nafotila sériu fotografií s mimoriadne talentovaným japonským fotografom Nobuyoshim Arakim. Lady Gaga tvrdí, že to bol jeden z najsilnejších momentov jej doterajšieho života: „Araki nefotografoval mňa, ale moju dušu. Je pre mňa cťou, že som sa stala vôbec prvou Američankou a hneď po Björk druhou popovou umelkyňou pred jeho objektívom.“ Zaujímavé je, že rovnaký motív si dali vytetovať i niekoľkí členovia jej najbližšieho okruhu spolupracovníkov.

Otec

Ďalšie z tetovaní na speváčkinom ľavom ramene znázorňuje srdce a v ňom výstižný nápis O t e c. Lady Gaga ho venovala milovanému otcovi hneď po tom, ako absolvoval náročnú operáciu srdca.

Jednorožec

Jednorožec na speváčkinom ľavom stehne je symbolom jedinečnosti a originality. Dopĺňajú ho slová Born this way, čiže názov albumu, ktorý Lady Gaga preslávil po celom svete. Zároveň ním vyjadruje podporu komunite homosexuálov, pretože má medzi nimi stovky blízkych priateľov.

Artpop

Zdá sa, že Lady Gaga si plánuje dať vytetovať názov každého vydaného albumu. Týmto nápisom avizuje zbrusu nový album Artpop, ktorý by sa mal na pultoch predajní objaviť v novembri.  

R†O

Tetovanie je venované fanúšikom, ktorí sú i po rokoch speváčkinou bezodnou studnicou inšpirácie a obdivu. Na Twitteri k nemu napísala: „Toto tetovanie je pre vás. Nezáleží na tom, kde žijete, koľko máte rokov a akého ste pohlavia. Hudba nás všetkých spája.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus