Presunúť na hlavný obsah

Nový pohľad na lahodný čierny mok: Milovníci kávy, toto vás dostane!

Zdravie

Popri vychutnávaní si kávy ste sa určite nezamysleli nad súvislosťami, ktoré vám práve teraz prinášame. Tento obľúbený stimulant má aj niekoľko ďalších pozitívnych vlastností, o ktorých ste netušili!

 

Čierna káva, cappuccino, caffe latte, espresso. Káva sa stala obľúbeným spoločníkom množstva ľudí. Niektorí si bez rannej šálky kávy nedokážu predstaviť deň. Pre nich dobre, pretože káva má nielen lahodnú chuť, ale do nášho života prináša niekoľko ďalších pozitív.

Dlhovekosť

Okolo kávy sa robilo už veľa prieskumov. A takmer všetky sa zhodli, že káva znižuje úmrtnosť žien i mužov. Ľudia, ktorí pijú dve - tri šálky kávy denne, majú až o 10% vyššiu šancu žiť dlhšie. Testy sa robili na viac, ako štyristo tisíc ľuďoch.

Cholesterol

Káva obsahuje antioxidanty, ktoré vyvažujú hladinu cholesterolu a znižujú vznik chorôb súvisiacich so zápalom srdca. Účastníci výskumu zvýšili dennú dávku kávy na šesť šálok a pomer „dobrého“ a „zlého“ cholesterolu sa zlepšil až o 8%!

Reprodukčné systémy

Pri pravidelnom pití kávy si vydýchnu i vaše reprodukčné systémy. Rakovina prostaty straší mužov a rakovina maternice zase ženy. Pri konzumácií šiestich šálok kávy denne, znižujete riziku vzniku tejto choroby, až o 20 – 25%!

Svaly a sila

Športoví vedci sa na kávu pozreli z iného uhla a zistili, že dávka kofeínu pred tréningom, zvyšuje naše športové výkony. Výskumy ukazujú, že kofeín, ktorý káva obsahuje, pôsobí priamo na svaly a vytvára väčšiu silu.

Spaľuje tuky

Tmavý nápoj zlepšuje metabolizmus, vďaka čomu môžete spáliť viac kalórií. Nedávna štúdia ukázala, že pitím 500 ml kávy denne počas jedného mesiaca, môžete schudnúť až 2,5 nadbytočných kilogramov. Okrem toho, káva znižuje hladinu cukru v krvi.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus