Presunúť na hlavný obsah

10 módnych tipov ako nosiť boyfriend džínsy: Tento kúsok nesmie chýbať vo vašom šatníku

Móda

Boyfriend džínsy alebo „džínsy vášho priateľa“ ovládli módnu scénu už minulý rok, no až dnes sa tešia veľkej popularite aj u nás. Ukážeme vám, prečo sa oplatí mať jedny v šatníku!

„Boyfriend džínsy“ sa udomácnili aj na našom trhu a aj keď v preklade znamenajú „džínsy vášho priateľa“, netreba to brať doslovne. Ide o rifle, ktoré sú voľnejšieho strihu a dočasne striedajú trend slimfitových denimiek. Môžu si ich dovoliť ženy s každým typom postavy a pre uľahčenie výberu sme pre vás pripravili 10 módnych tipov, ktoré vám v tom môžu pomôcť:

1. Boyfriend džínsy sú väčšinou rovného a voľnejšieho strihu. Zakryjú teda menšie nedostatky a ucelia celkový dojem figúry.

2. Tieto džínsy by mali byť mierne voľné a v žiadnom prípade by nemali kopírovať siluetu ženy, ako si mnohé z dám myslia. Vtedy môžu pôsobiť naozaj smiešne. Pozor na to!

3. Boyfriend džínsy by mali byť dolu ohrnuté a čím viac sú roztrhané, tým lepšie. Nakoľko ide o výrazný a dominantný kúsok outfitu, kombinujte ho s jednoduchými a čistými kúskami.

4. Nadčasové kúsky a kvalita sú jasným znakom toho, aby outfit vyzeral štýlovo. Nezabúdajte však na doplnky. Dovolené je všetko, buď masívny náhrdelník alebo bižutéria na zápästí. Na veľké náušnice v tomto prípade zabudnite.

5. Keďže ide o pánsky prvok vo vašom šatníku, dbajte na to, aby ste ho vyvážili niečím výsostne ženským. Ihličkové lodičky sú v tomto prípade na mieste.

6. Kontrast sa snažte dodržať aj v hornej časti outfitu. Keďže boky a zadok sú v tomto prípade potlačené, trup a hrudník musia byť zvýraznené. Crop top či bralet si môžu dovoliť ženy s perfektnou postavou, no kvalitná biela blúzka zachráni každú z nás.

7. Nebojte sa vytvoriť kontrast medzi ležérnym štýlom a elegantným, ani čo sa týka materiálov. Ošúchané rifle vyzerajú skvele s lesklým alebo flitrovým topom a sú vhodné pokojne aj na večernú párty. Samozrejme, za prítomnosti lodičiek alebo sandálikov na vysokom podpätku.

8. Nedbalá elegancia, akú tento trend ponúka poskytuje žene odklon od prvoplánovej krásy. Jemný náznak drzosti a zachovanie ženskosti je to, čo muži na ženách milujú.

9. Denim on denim. Pokojne porušujte pravidlo, že celý outfit by nemal byť nikdy z toho istého materiálu alebo s odklonom farebného odtieňa.

10. Dbajte na to, aby tieto džínsy, ktoré sú síce pohodlné a ležérne, nevyzerali nevkusne so spľasnutým pozadím. Toto nepôsobí vizuálne príťažlivo ani na žene, ktorá má postavu modelky.

Outfit č. 1

Voľné boyfriend džínsy sú ideálne pre mladé mamičky, ktoré potrebujú najmä pohodlie. S jednoduchým topom vyzerajú sviežo a veľký šmrnc dodáva aj klobúčik.

Outfit č. 2

"Denim on denim" je kombinácia, ktorá tento rok zažíva veľký úspech. Odtieň rifloviny môže byť úplne odlišný. Takýto outfit si pýta akcent na výber doplnkov - kabelky a slnečných okuliarov.

Outfit č. 3

Roztrhané boyfriend džínsy si doslova pútajú k sebe bielu blúzku. Táto nadčasová kombinácia potvrdzuje fakt, že v jednoduchosti je krása. 

Outfit č. 4

Boyfriend denimky a vysoké sandáliky pôsobia nesmierne sexi. Tento ležérne elgantný vzhľad doplnený štýlovým sakom nestratí na pôsobivom efekte hádam nikdy.

Outfit č. 5

Opäť platí pravidlo, čím jednoduchšie, tým lepšie. Výstrih v tvare písmena "V" mierne odhaľuje dekolt a tým necháva vyniknúť sexepíl ženy. Nejde o prvoplánovú krásu, ale o sofistikovaný štýl.

- Najčítanejšie -