Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, z ktorých pramení naša mladosť: Doprajte si tieto lahôdky a oklamte starnutie

Krása

Zabudnite na drahé krémy alebo lifting tváre. Toto je oveľa lacnejšia a niekedy aj účinnejšia cesta k mladistvému vzhľadu, ktorý vám budú všetci závidieť.

 

Sladké zemiaky udržia vašu pokožku dokonale pevnú

Konzumáciou sladkých zemiakov robíte láskavosť celému svojmu telu. Najviac sa vám však odvďačí najväčší orgán tela – pokožka. Sladké zemiaky totiž obsahujú veľké množstvo karoténu, ktorý je kľúčovou zložkou pre žiarivú pleť.

Lesné plody dodajú vašej pleti jas a uberú pár rokov

Lesné ovocie žiari mnohými farbami. Fialová, červená, ružová či lilavá. Okrem krásnych odtieňov však tieto bobuľky obsahujú množstvo antioxidantov a zásadných stopových prvkov, ktoré rozjasňujú pokožku na nepoznanie. 

Mlieko dodáva organizmu vitamín D, ktorý získavame zo slnečných lúčov

Naše telo vitamín D potrebuje v pravidelných dávkach. Najlepšie a najjednoduchšie ho človek získava zo slnka, no nie vždy (najmä v zime) máme možnosť si ho užiť aspoň desať minút. A práve preto sa odporúča mlieko, ktorého vitamín D zlepšuje zdravotný stav našich buniek. Navyše, spomaľuje proces starnutia a chráni nás pred chorobami súvisiacimi s vekom.


 

Fazuľa zlepšuje činnosť srdca vďaka vláknine a bielkovinám

Táto strukovina je plná bielkovín, vlákniny a vitamínov skupiny B. Tento zdravotný koktail zlepšuje činnosť srdca a zároveň znižuje riziko rôznych zápalových ochorení, ktorým by mohla naša pokožka podľahnúť.

​Ovos pre kvalitnú pokožku a krásne vlasy

Samotné slovíčko ovos neznie príliš lákavo no verte, že by ste si ho raz za čas mali dopriať. Ovsená kaša sa dá pripraviť aj chutne a aj týmto spôsobom dožičíte svojmu organizmu to, čo potrebuje. Ovos totiž obsahuje zázračné látky, vďaka ktorým budete mať perfektne hebkú pokožku, zdravé vlasy a pekné nechty. 

Čokoláda znižuje srdcové ochorenia, no buďte opatrní

Nie všetky druhy čokolády sú zdravé, no tie správne môžu skutočne zlepšiť vaše zdravie. Kvalitné kakao je pre ľudské telo veľmi prospešné. Vedci mu pripisujú pozitívne účinky na zníženie krvného tlaku a kardiovaskulárnych ochorení. Čokoláda s vysokým podielom kakaa obsahuje aj antioxidantny, ktoré sú pre pleť viac ako prospešné.

​Zeleným zázrakom proti starnutiu

Špenát patrí medzi zeleninu, ktorá je nielen zdravá, ale jeho „anti-aging“ pôsobenie je naozaj pozoruhodné. Práve vďaka vitamínu B, ktorý je v ňom obsiahnutý, udržiava pevnú pokožku  a vlasy i nechty sú silnejšie a lepšie si zachovajú prirodzený lesk.

Milovníci vína, pozor!

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí obľubujú víno a radi si doprajú jeden pohárik denne, buďte radi. Kvalitné červené víno totiž spomaľuje starnutie. Môžu za to antioxidanty, ktoré organizmus chránia pred voľnými radikálmi, čím sa známky starnutia dostavia o niečo neskôr. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus