Presunúť na hlavný obsah

Osobné čísla šťastia: Čo o vašom charaktere prezradí dátum narodenia?

Zábava

Existujú milióny vecí, ktoré vraj riadia náš život. Podľa numerológov sú to práve čísla, ktoré stoja v pozadí nášho osudu a nášho skutočného „ja“.

 

Už starí Gréci pripisovali číslam až nadpozemskú moc. Dodnes numerológia „prežila“ a stále zastáva skutočnosť, že každé číslo v sebe ukrýva jedinečný zmysel a význam. Podľa tohto jednoduchého vzorca prídete na to, aký charakter v sebe skutočne ukrývate. Ako sa hovorí, všetko je v číslach, takže smelo do toho!

Spôsob je úplne jednoduchý. Spočítajte si všetky číslice vášho dátumu narodenia. Teda, ak ste sa napríklad narodili 11.11.1980, vaše číslo šťastia bude 4 (1+1+1+1+1+9+8+0 = 22 = 2+2 = 4). Ak vám vyjde dvojciferné číslo, spočítajte aj tieto dve cifry tak, že vám ostane iba jedno.

1 – Kritika a férový prístup

Títo ľudia sú veľmi ctižiadostiví a majú pevnú vôľu. Kladú na seba veľké nároky a sú rovnako kritickí na seba, aj na svoje okolie. Zastávajú názor, že ak oni dokážu aj nemožné, dokáže to ktokoľvek. Túžia vynikať vo všetkom, čoho sa dotknú a len ťažko znášajú prehru. Sú to féroví hráči, no v kritických situáciach, v ktorých ide o ich dobré meno, neváhajú použiť aj, nie práve najkrajšie cesty a spôsoby. 

2 – Citovo založení spoločníci

Žijú v rozprávke. Túžia po šťastnom a spokojnom živote, no ten nestavajú na dokonalom zamestaní a kope peňazí, ale na medziľudských vzťahoch a rodine. Títo ľudia sú pasívni, no v súkromí veľmi príjemní a milí spoločníci. Keď môžu, veľmi radi pomôžu  a keď nemôžu, aspoň sa o to pokúsia. Sú citovo založení a nedokážu sa rozhodnúť rýchlo, pretože musia zvážiť svoje rozhodnutia v spojení s inými ľuďmi. 

3 – Tvoriví „pohoďáci“

Užasní, tvoriví a veľmi kreatívni ľudia. Neustále sršia dobrou náladou a práve preto sú vyhľadávanými spoločníkmi. Aj napriek tomu nikdy nestrácajú pevnú pôdu pod nohami a duševnú rovnováhu. Vedia ako svet funguje, no napriek tomu sa rozhodli, že v ňom budú vidieť najmä to pekné – iba pre vlastné dobro. Nebaví ich zaoberať sa malichernosťami a užívajú si každú sekundu. 

4 – Práca na prvom mieste

V práci sú absolútnou špičkou. Svojím pedantným pohľadom na veci dosahujú skvelé výsledky a rýchlo dosiahnu aj svoj cieľ. No v súkromí to až také ružové nemajú. Ich usporiadanosť a spomínaná pedantnosť ide mnohým na nervy a styk s týmito ľuďmi po čase obmedzia. Aj preto sa nemožno diviť, že z týchto ľudí sa stávajú workoholici, ktorí žijú pre svoju prácu.

5 – Tvrdohlaví kreatívci

Jedným slovom tvrdohlavci. Majú veľmi netradičný pohľad na svet a život, čo im prináša neskutočné množstvo úžasných, kreatívnych nápadov. Tie sa však mnohokrát nedajú vôbec realizovať a tak ostáva „číslo 5“ v úzadí. Možno aj preto sú na seba a svoje okolie neuveriteľne nároční, čo im už niekoľko vzťahov zničilo. Ak sa bojíte, že sa na nich nemožno spoľahnúť, nemáte pravdu. Ak si títo ľudia sami uvedomujú dôležitosť situácie, sú spoľahliví na jednotku.

6 – Žiadny stres a konflikty

Dokonalosť sama. Ku šťastiu im nechýba nič, iba harmónia a pokojná domácnosť. Rodina je na prvom mieste, čo sa odzrkadľuje na ich správaní. Žiadne konflikty a stresové situácie od nich neočakávajte. Zaujímavé je, že ženy, ktoré nájdu muža „číslo 6“, sú najšťastnejšie na svete, no ony samotné (pokiaľ disponujú týmto číslom) u mužov veľký úspech nemajú.

7 – Disciplinovaní pracanti

Ľudia, ktorým vyšlo číslo 7, sú citliví a dokážu vycítiť povahu iného človeka. Už po krátkom stretnutí presne vedia, čo môžu očakávať a podľa toho sa aj zariadia. Pre svoju citlivosť sú však veľmi zraniteľní a nepoučiteľní, pretože veria v dobro ľudí. V otázke práce sú veľmi disciplinovaní a každú robotu vykonávajú najlepšie ako vedia. 

8 – Dynamickí víťazi

Dynamickí ľudia nabití energiou a súťaživou povahou. Nedokážu prehrávať a preto na sebe veľmi tvrdo pracujú. Niekedy aj na úkor vzťahu a rodiny, od ktorých očakávajú, že budú stáť pri nich. Sú prísni, ale veľmi féroví. Zväčša nemajú veľa priateľov, no tí skutoční stoja za to. 

9 – Pozitívni spoločníci

Sú skvelými spoločníkmi, no oni si svoju spoločnosť vyberajú. Sú plní života a optimizmu, preto vo svojom okolí neznesú negatívnych ľudí, ktorí sa neustále iba sťažujú. Dokážu a radi poradia v každej situácii, preto sú veľmi obľúbení. Svojou úžasnou energiou vždy získajú to, po čom túžia a v práci i v súkromí sú úspešní.

 

- Najčítanejšie -