Presunúť na hlavný obsah

5 najdôležitejších otázok, ktoré si položte pred svadbou: Takto zistíte, či je to ten pravý!

Partnerské vzťahy

Láska je obvykle slepá, to je starý známy fakt. Aj muži aj ženy sú schopní kvôli láske prehliadať dôležité veci, ktoré neskôr môžu byť problémom. Ak si však dôležité vlastnosti overíte skôr, ako sa z vás stane „pani", možno si ušetríte niekoľko balíkov vreckoviek a rozvod k tomu.

Čo všetko máte spoločné?

Na začiatku je všetko ideálne. On, jeho práca, kamaráti i rodina. Teda, dobre, rodina nie, ale tú by ste dokázali prehliadať. Či? Je dokázané, že známe klišé „protiklady sa priťahujú“, nie je celkom smerodajné. Mali by ste sa dopĺňať, no mali by ste mať aj na čom stavať. Konkrétne, mali by ste si užívať trávenie spoločných chvíľ. Áno, myslíme tým aj spoločné hobby. Keď totiž opar lásky pominie, a vy sa dostanete z poblúznenia, čo bude ďalej? Láska bude dostávať iné podoby, a vy by ste si mali užívať aj kamarátstvo a trávenie času vo dvojici. Zvládne to váš vzťah, alebo ide len o chvíľkové potešenie, ktoré si užívate najmä v posteli?

Ste na jednej vlne?

Máte červený diplom z medzinárodných vzťahov a váš partner ledva prešiel strednú? Musela by byť naozaj veľká náhoda, že by vám to spolu vyšlo. Prečo? Pretože po čase by priepasť medzi vami, vašimi názormi, hodnotami, kamarátmi, záujmami a víziami do budúcnosti, mohla byť zásadným kameňom úrazu, cez ktorý by ste sa nevedeli preniesť. Negeneralizujeme, ale až čas v tomto prípade odhalí, či viete názorové a životné rozpory riešiť, alebo na nich pohoríte.

Aký bude otec?

A aký bol jeho otec? Pretože aj z tohoto vzťahu sa dá veľa vyčítať. Bol jedináčik, alebo má súrodencov? Z tohoto všetkého viete zistiť, aké vzorce správania nastaví vo svojej nadchádzajúcej rodine. Nemusí mať vzťah k cudzím deťom na to, aby miloval svoje vlastné najviac na svete. Stačí sa len poinformovať, aké plány s deťmi má, či je typ, ktorý ich bude brávať všade so sebou alebo sa bude len mlčky prizerať ako rastú, a čakať, kedy vyrastú.

Vie sa postarať?

To je snáď najpodstatnejší fakt, ktorý vás bude ovplyvňovať celú materskú dovolenku, kedy sa na pár mesiacov alebo rokov zmeníte na žienku domácu, odkázanú na svojho muža. A verte, že keď sa „to nezvládne“ v tomto období, môže to mať následky na celú budúcnosť vzťahu. Položte si otázku, pokryje váš vyvolený vaše nároky, nároky na dieťa, byt, dom, auto a domácnosť ako takú? Alebo bude čakať, že to zvládnete vy popri dieťati, prípadne bude čakať, že dáte ruku k dielu, kým vy celý život snívate o tomto období, kedy sa budete venovať len dieťaťu? Ujasnite si tieto veci čo najskôr!

Je stály a vyrovnaný?

Na to, aby bol ukážkovým otcom, partnerom, na ktorého sa dá spoľahnúť a vie vás podržať, však musí mať čo – to aj odžité a musí byť vysporiadaný so svojimi démonmi minulosti. Každý ich má, je len na samotnom človeku, či a ako s nimi bude bojovať. Nikto nepovedal, že vzťah bude ľahký. Že občas nebudete mať chuť so všetkým seknúť. Presne vtedy by ste si však mali položiť otázku, či stojí za to bojovať. Či nie je lepšie sa problémom postaviť, namiesto úteku pred nimi. Ak si však niektoré otázky zodpoviete dopredu, možno sa nikdy do podobnej ošemetnej situácie ani nedostanete.

- Najčítanejšie -