Presunúť na hlavný obsah

Vedeli ste, čo obsahuje kozmetika? Budete v šoku, čo všetko si natierate na tvár!

Krása

Keď si myslíte, že v krémoch a sérach nájdete len samé fajnové ingrediencie, ste na omyle. Niektoré skrášľovacie prípravky obsahujú naozajstné "lahôdky".

Enzýmy z rýb

 

Lososa vidíme rady na tanieri, ale v kréme? Detský losos má vo vačkoch enzýmy, ktoré sa v kozmetickom priemysle používajú na vyhladenie pokožky odlupovaním. Inak povedané, odlupujú vrchnú časť kože podobne ako píling, výsledkom čoho je hladká a rozjasnená pokožka.

 

Sušený hmyz

 

Viete, čo stojí za výraznou karmínovou farbou vášho rúžu? Je to práve výťažok zo sušeného a neskôr aj uvareného hmyzu – červca nopálového, ktorý si uchováva výraznú červenú farbu. Presne tú, ktorá neskôr svieti na vašich perách.

 

Slimačí sliz

 

Bude to znieť naozaj nie príliš lákavo, no sliz zo slimáka obsahuje mucín – bielkovinu, ktorá dokonale zadržiava vodu a pokožka je tak vďaka nej dokonale hydratovaná a hebká.

 

Včelí jed

 

Obsahuje takmer dvadsať aktívnych zložiek, ktoré vypínajú pleť, redukujú vrásky a jemné línie. A je naozaj veľmi účinný!

 

Tuk z ovčej vlny

 

Je podobný ako kožný maz. Odborníci vyzdvihujú jeho hydratačné a hojace vlastnosti.

 

Vtáčí trus

 

Močovina v ňom pleť dokonale vyhladzuje a spolu s ostatnými látkami, ktoré obsahuje, pokožku rozjasňuje a robí ju vláčnou. Výsledky sú to naozaj preukázateľné, preto na chvíľu zabudnite na to, čo si vlastne na tvár natierate.

 

Ľudské bunky

 

Mali liečiť popáleniny a slúžiť pri transplantácii pokožky. Obsahujú len to najlepšie. Proteíny, rastové hormóny a mnoho iných, výživných látok, ktoré obnovujú pokožku.

 

Placenta

 

Je plná proteínov, zlepšuje stav pleti a vlasov. Ak by ste ju aj chceli nahradiť, rovnaké účinky nedocielite.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus