Presunúť na hlavný obsah

10 najúžasnejších múdrostí života: Na to, aby ste boli šťastní musíte byť trochu sebci

Zábava

Keď ste šťastní vy sami, vytvárate pozitívnu náladu okolo seba a ňou dokážete nakaziť aj ostatných. To je dôvod, prečo cesta ku šťastiu začína istým spôsobom vo vnútri každého z nás.

Primárnym cieľom každého z nás je byť šťastný. No ruku na srdce, kedy ste si naposledy povedali, akí ste naozaj šťastní? Väčšina z nás si to uvedomí, až potom, čo dostane od života facku alebo niektorí dokonca vôbec a pasívne skôr čakajú na lepší zajtrajšok. Nasledujúce myšlienky vás však presvedčia, že čakať sa nevypláca a šťastie každého z nás závisí od nášho vnútroného nastavenia:

1. Žite prítomnosťou, nakoľko včerajšok už nie je a zajtrajšok zase byť nemusí.

Všetko, čo môžete urobiť a prežiť dnes neodkladajte na zajtra. Každá sekunda je síce ako malá kvapka vo veľkom mori, no netvárme sa, že život je podobne ako more – nekonečný. 

2. Keď v živote nastane čas ísť si za niečím, čo milujete, nikdy nepovažujte slovo „nie“ ako odpoveď.

Riaďte sa tým, čo cítite. Jediné, čo nedokážete ani vy sami oklamať sú práve pocity a emócie. Len tí, ktorí sa nenechajú odbiť na prvý raz skutočne niečo dokážu.

3. Myslite na to, že svet okolo vás nie je ani dobrý, ani zlý. Je mu celkom ukradnuté, či existujete alebo nie.

Zapamätajte si, že nikomu nič nedlžíte a takisto, že nikto nie je nič dlžný vám. Snažte sa žiť nezávisle.

4. Zbavte sa negatívneho obrazu vášho tela. Pokiaľ sa vy sami cítite dobre vo svojom tele, neriešte, že nevyzeráte podľa šablóny ostatných.

Najhoršia vec, aká vo svete vznikla, bola definícia normálneho alebo pekného človeka. Byť normálny je niekedy, podobne, ako byť dokonalý, nudné. Každý má v sebe niečo, čo je pekné a nájde si svojho obdivovateľa.

5. Vždy sa v živote spoliehajte stopercentne len na seba.

Nikto nie je zodpovedný za vaše šťastie, iba vy sami. Je to jediná vec, ktorú si dokážeme privodiť aj sami a bez toho, aby sme boli na niekoho odkázaní.

6. Nikdy nezáviďte iným, ale vážte si to, čo máte vy.

Človek si uvedomí, čo mal, až vtedy, keď to stratí. V túžbe chcieť viac a viac zabúdame na základné hodnoty a tie najjednoduchšie veci, ktoré sú v živote (ešte stále) zadarmo.

7. Zbavte sa strachu z toho, čo si o vás myslia ostatní ľudia.

Spomeňte si na to, koľko vecí ste v živote neurobili len kvôli tomu, čo by na to povedalo okolie. Nemali by ste si vyčítať to, čo ste urobili, ale skôr to, čo ste neurobili.

8. Pokiaľ máte zlú náladu, myslite na to, že keď zomriete, nebudete mať ani tú.

Ak si niekým necháte pokaziť náladu, dávate len najavo, akú moc nad vami dotyčná osoba má. V momente, keď sa nenecháte rozhodiť inými, ste vyhrali, ale predovšetkým sami nad sebou.

9. Všetky vaše problémy sú len a len vo vašej hlave. V realite neexistujú.

Závažnosť problému zistíte podľa toho, či bude daná vec dôležitá aj o pár rokov neskôr. Všetko má svoje riešenie a čím skôr sa ho ujmete, tým voľnejšie sa vám bude dýchať.

10. Najdôležitejšia v živote je láska. Všetko ostatné sú len banálnosti.

Láska vytvára dobro a podobne, ako v rozprávke, aj v živote dokáže poraziť všetky zlé či nepríjemné situácie ľahšie, ako čokoľvek iné.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus