Presunúť na hlavný obsah

Medovka s materinou dúškou, mätou a levandulou: Uvoľňuje telo a zbavuje črevá škodlivých toxínov!

Zdravie

Sila byliniek nepozná hranice a v tých najjednoduchších sa skrývajú tie najlepšie benefity pre naše telo. Doprajte si tento zázrak, ktorý s vaším telom dokáže divy.

V tomto chladnom počasí dostáva naše telo poriadne zabrať a výkyvy na to vplývajú ešte dvojnásobne viac. Domáca lekáreň s tými najlepšími bylinkami by preto nemala chýbať v domácnosti žiadneho z vás. Dnes sme pre vás vybrali veľmi jednoduchý recept na odvar, ktorý v sebe spája štyri nenahraditeľné, dobre známe, bylinky.

Odvar z medovky, materinej dúšky, mäty a levandule

Bylinková zmes, ktorú sa oplatí mať doma vždy po ruke. Skladá sa zo štyroch veľmi silných byliniek, ktoré vytvárajú spoločnou kombináciou tie najlepšie benefity pre telo. Príprava odvaru alebo čaju z týchto byliniek pritom nie je zložitá.

Z jednotlivých byliniek si pripravíme 25 gramov a všetko spolu zmiešame. Jednu polievkovú lyžicu tejto zmesi potom zalejeme vriacou vodou v malom 2dcl pohári a necháme lúhovať približne 10 minút. Takýto nápoj izbovej teploty pijeme asi 30 minút po jedle.

Zázračné účinky tohto bylinkového odvaru siahajú vysoko

Medovka má silné antitibakteriálne a antivírusové účinky. Uvoľňuje nervovú sústavu a zmierňuje stavy depresie, úzkosti či bušenia srdca. Vďaka výraznej, ale stále príjemnej citrónovej vôni vytvára príjemnú súhru s ďalšími bylinkami. Inhalovaním silice dochádza k uvoľňovaniu nosnej dutiny a tiež hlienov. 

Materina dúška posilňuje imunitný systém a má v sebe protizápalové účinky. Je výborným liekom pri angíne, ale aj chrípke a celkovo uvoľňuje telo i dýchacie cesty. Prispieva k pokoju a nerušenému spánku, kedy sa telo príjemne zregeneruje. Tí, ktorí sú jej verní oceňujú, že pomáha s trávením, zbavuje telo nadúvania a bojuje proti infekčným črevným ochoreniam.

Mäta spomedzi týchto byliniek sústreďuje pozornosť na tráviacu činnosť. Dokáže utíšiť bolesti žalúdka a žlčníka. Podporuje tvorbu tráviacich štiav a pomáha uvoľniť svalstvo čriev, Zároveň prispieva k uvoľňovaniu kŕčov v hrubom čreve a dáva telo po tejto stránke naspäť do rovnováhy.

Vďaka prítomnosti levandule dochádza k uvoľneniu nervovej sústavy a s ňou aj napätia v hlave. Znižuje krvný tlak a prispieva k harmónii tela i ducha. Okrem toho je vynikajúcou očistou pri menštruačných bolestiach či problémoch s močovými cestami.

- Najčítanejšie -