30-dňová výzva, vďaka ktorej odbúrate tuk z brucha: Sledujte, čo sa bude diať s vaším telom

Chudnite tak, aby to bolo viditeľné na vašom vzhľade, nie na ručičke váhy. Pripravili sme si pre vás 30-dňovú výzvu, ktorú si zamilujete.

30-dňová výzva, vďaka ktorej schudnete v bruchu: Sledujte, čo sa bude diať s vaším telom

30-dňová výzva, vďaka ktorej schudnete v bruchu: Sledujte, čo sa bude diať s vaším telom

Zdroj: Profimedia

Pripravte vaše telo na zmenu

Ak patríte k tým, ktorí dlhodobo so svojím telom nič nerobili, brzdite a skôr, ako sa budete hrnúť do rapídnej diéty si uvedomte, že tá vám pomôže schudnúť len z krátkodobého hľadiska. Nie je pritom ťažké schudnúť, ale udržať si svoje telo na takejto úrovni. Najskôr je dobré detoxikovať ho a potom nastaviť jedálniček tak, aby ste nedostali k zdravému životnému štýlu nechuť. Takto prirodzene vyselektujete rafinovaný cukor a bielu múku od svojej závislosti. Cesta k úspechu vedie cez jednoduchý vzorec: nížší kalorický príjem ako výdaj. Pozrite si zostavu jedálnička priamo TU.

Začnite kardiom a postupne pridávajte silové cvičenie

Pohyb nebol súčasťou vášho života a preto vaša kondícia je zrejme vo veľmi zlej forme. Odporúčame začať kardio cvičením, či už na steperi, na stacionárnom bicykli alebo na bežiacom páse. Začnite aspoň 20-30 minútami 3x za týždeň. Postupne potom pridávajte silové cvičenia na brucho a to v podobe 10-minútových cvikov, ktoré môžete robiť aj priamo doma. Čo je najdôležitejšie, nedovoľte vášmu telu zvyknúť si na dané cviky. Musíte ich obmieňať. Rovnako dôležité je cvičiť síce najviac brucho, ale zároveň aj ostatné partie tela. Nikdy nie len jednu!

Zabudnite na číslo, ktoré ukazuje vašu váhu (sval je ťažší ako tuk)

Typická reakcia veľa žien, ktoré začnú cvičiť je sledovať po dvoch dňoch až týždni, svoju hmotnosť. Zabudnite na tento zlozvyk. Nevystraší vás potom to, že kilá na váhe pribúdajú. Je to prirodzené, pretože tuk začne vytláčať sval a sval je ťažší ako tuk. Riaďte sa preto tým, ako vyzeráte a chyťte do ruky radšej krajčírsky meter.

Vnímajte svoje telo, budete mať zo seba radosť

Najlepšou motiváciou vydržať cvičiť sú prvé viditeľné výsledky. Akonáhle zistíte, že sa vaše telo začína meniť k lepšiemu, je to úžasný pocit a motivácia, ako neprestávať. Skúste postupne prejsť na cvičenie 5x do týždňa, ktoré sa stane pre vás prirodzenou drogou. Nesústreďujte svoju pozornosť len na brucho, ale aj na ostatné časti tela, ako sú stehná a zadok a nikdy nepodceňujte ruky a ramená. Len takýmto spôsobom vytvoríte súmernú postavu.

Nedovoľte vrátiť sa na začiatok

Najčastejšia chyba tých, ktorí dosiahli svoju métu je tá, že akonáhle sú v cieli, s cvičením a zdravou životosprávou automaticky skončia. To je ale chyba, pretože je len otázkou pár týždňov, kedy sa ich telo vráti do pôvodného vzhľadu a celé svoje úsilie týmto človek pochová. Ruku na srdce, chcelo by sa vám začínať odznovu?

Páči sa vám táto 30-dňová výzva?

Áno
769
Nie
214
Hlasovalo: 983

Foto:
Profimedia, Instagram/Jenselter, Video: YouTube
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba