Presunúť na hlavný obsah

Stačí jedna lyžička denne: Tento silný antioxidant vám napraví trávenie, zabojuje s tlakom i cholesterolom!

Zdravie

Reč je o extrémne zdravých ľanových semienkach, ktoré sú silným antioxidantom. Je preukázané, že semená ľanu sú účinným prostriedkom na odbúranie zápchy a posilňujú imunitu.

Ľanové semienka sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny, ktoré sú pre náš organizmus mimoriadne prospešné. Svoju úlohu zohrávajú aj lignany – "zázračné" látky ukryté v šupke týchto drobných hnedých semienok. 

Podporujú trávenie

Máte zápchu? Stačí vám jedna až dve čajové lyžičky týchto semienok denne. Ľanové semená sú bohatým zdrojom vlákniny, považujú ich dokonca za prevenciu rakoviny hrubého čreva. Uľahčujú vylučovanie, zvyšujú činnosť čriev a majú blahodárne účinky na celú tráviacu sústavu. 

Čítajte aj: Najzdravšia potravina sveta - cesnak: Chráni pečeň, čistí steny ciev od odpadu a veľa ďalšieho!

Pomôžu s tlakom i cholesterolom

Ak trpíte zvýšeným krvým tlakom či cholesterolom, mali by ste si naordinovať ľanové semienka v akejkoľvek forme. Podľa uznávanej doktorky Johanny Budwig by ste si k nim však mali naservírovať aj plnotučné produkty ako je mlieko či tvaroh. Tie účinky týchto malých semien mnohonásobne zvýšia. 

Schudnete

Ako je to možné? Základom zdravého zhadzovania kíl je vylučovanie, s čím vám semienka výdatne pomôžu. A to nie je všetko. Vďaka ľanu prídete aj o takzvaný "vlčí hlad", ktorý spôsobuje nadmerné prejedanie. Očista pečene a obličiek vám k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu len pomôžu!

Mohlo by vás zaujímať: Veľká jarná očista hrubého čreva: Tu je postup, ako zbaviť telo usadenín a toxínov

Ako si ich naservírovať?

Pridajte si lyžičku semienok do jogurtu či acidofilného mlieka. Ich pomletú verziu si môžete pridať do múky pri pečení. Vyskúšajte aj ľanový olej - budete prekvapení jeho pozitívnymi účinkami!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe