Presunúť na hlavný obsah

Fashion Marš! 2015 rozžiaril ulice Bratislavy vďaka pestrým modelom popredných slovenských dizajnérov

Móda

Úspešný prvomájový módny pochod s názvom Fashion Marš, ktorý preniesol módu z móla bližšie k ľudom, sa konal už v poradí tretíkrát.

Dobrou náladou a uvoľnenou atmosférou opäť potvrdil, že móda nie je len strojená, ale vie byť prezentovaná aj hravo a zábavne. Známe osobnosti a modelky sa za veselého hudobného sprievodu na čele s trubadúrom Ludwigom Baginom postarali o jedinečný zážitok obyvateľov, turistov a okoloidúcich, ktorí si deň voľna prišli vychutnať do Starého mesta.

Tento rok sa na Fashion Marši predstavila šestica obľúbených dizajnérov. Lenka Sršňová so svojou farbami hýriacou kolekciou ColorCode pútala zraky zvedavých turistov. Marcel Holubec W. odprezentoval Parížom inšpirovanú a rafinovanú kolekciu ÉTÉ. Modelky Borisa Hanečku pochodovali v  aktuálnej kolekcii s nádychom folklóru. Ľubica Poncik očarila farebnou kolekciou „In My Heart“. Michaela Ľuptáková predstavila netradičným spôsobom kolekciu „Pride“, keď jej modelky nebrázdili ulice na vysokých opätkoch, ale nasadli na farebné retro bicykle, ktorými vytvárali koridor. Šesticu talentovaných odevných dizajnérov uzavrela  v Budapešti pôsobiaca Annamária Kiss Kósa s jej kolekciou pre jar/leto 2015.

Čítajte tiež: Fashion LIVE! pomáha šíriť osvetu o celosvetovej iniciatíve Fashion Revolution

Súčasťou pochodu boli aj známe osobnosti, medzi inými módna redaktorka Barbara Heribanová, speváčka Katarzia, herečky Lucia Siposová, Kristína Tóthová, Judit Bárdos a Eva Sakálová, ktoré svojou účasťou podporili originálnu myšlienku. 

Cieľom podujatia Fashion Marš je zbaviť módu nálepky nedostupnej noblesy a odstrániť bariéru vzdialenosti medzi zákazníkom a návrhárom. Tvorbu dizajnérov prináša do ulíc, aby umožnila ľuďom bezprostredný kontakt s ňou. Aj to je dôvod, prečo sa projekt Fashion LIVE! rozhodol podporiť toto módne podujatie.

„Je nám blízka spoločná filozofia, obe podujatia majú snahu priblížiť originálnu módnu tvorbu širokej verejnosti. Fashion Marš naviac túto myšlienku berie doslovne - móda vyráža za ľuďmi do bratislavských ulíc," povedala Zora Husarčíková, manažérka projektu Fashion LIVE!.

Vyvrcholením podujatia bol koncert kapely Prešporskí Junáci a jedinečná vernisáž novej značky Puojd Textiles, ktorá vďaka dizajnérke Michaele Bednárovej, jednej zo spoluorganizátoriek Fashion Marš a zakladateľke značky Puojd, dostala nový rozmer. Výstavu si môžete prísť pozrieť do 14.5.2015 v galérií Dunaj.

Ako to vyzeralo na Fashion Marš minulý rok? Najdlhšia módna prehliadka Fashion Marš! v uliciach Bratislavy: Pozrite si ju v obrazoch!

Diskusia k článku

comments powered by Disqus