Presunúť na hlavný obsah

Všetky túžia po vlasoch Jennifer Aniston: Recept, ako ich docieliť, je jednoduchší, ako by ste čakali!

Krása

Rokmi obdivované vlasy sympatickej herečky, po ktorých prahne takmer každá žena sveta, dosiahnete naozaj zaujímavým spôsobom. Nebojte sa, nejde o nič ťažké!

Tajomstvo hrivy seriálovej Rachel, má meno „no poo“. Preložené do slovenčiny, ide o umývanie vlasov bez použitia šampóna. Áno, čítate správne. Pri tomto šetrnom umývaní vlasov by ste mali vynechať šampón, preto výraz odvodený od slovného spojenia „no shampoo“. Na celý tento zázrak vám má postačiť obyčajná voda! 

Prečítajte si: Zabudnite na „osvedčené“ umývanie vlasov: Toto je najbežnejšia chyba, ktorú robíme takmer všetky!

Vlasy bez chémie

Presne o to ide ženám, vyznávajúcim trend umývania vlasov len vodou. Počas polročného „experimentu“ by ste sa totiž mali oslobodiť od parabénov, sulfátov a iných látok, ktoré vlasy zaťažujú a nedovolia im dýchať. Ak chcete ísť s dobou a prejsť na umývanie vlasov, ktoré využívali aj ženy v minulosti, zahoďte všetky šampóny, kondicionéry, balzamy, laky i tužidlá na vlasy. Pri "no poo" si môžete pomôcť len roztokom z jedlej sódy, jablčného octu alebo čiernou kávou, ktorá by vám vlasy mala zbaviť mastnoty a nečistôt. Ak si však nič podobné neviete predstaviť, vymeňte klasické šampóny za prírodné, ktoré neobsahujú chemické látky. 

Mohlo by vás zaujímať: Trend domácej starostlivosti o vlasy z pohľadu odborníka: Na toto si dávajte pozor!

Dali by ste sa na metódu umývania vlasov "no poo"?

spolu hlasovalo 191 ľudí

Áno
98
Nie
93

- Najčítanejšie -