Presunúť na hlavný obsah

7-dňová výzva ako sa zbaviť odpudivej celulitídy na svojom tele: Po takejto figúre túži každá!

Fitness

Nešťastná pomarančová kôra trápi milióny žien. Zatiaľ čo niektoré proti nej bojujú, iné sa tvária, že im neprekáža. Táto výzva vás však presvedčí, že nové, krajšie telo za to rozhodne stojí!

Celulitída si medzi ženami nevyberá. Trápi mladšie, staršie, plnoštíhle i štíhle. S pribúdajúcimi rokmi každej ženy vzniká v jej tele každé desaťročie asi 7 kg tuku a naopak, strácame 2,5 kg svalovej hmoty. V rámci spojivových tkanív sa tukové bunky rozdeľujú do komôr, ak je však tuku veľa, vyduje sa von a prejaví sa na pokožke v podobe nerovností či hrčiek. Je pochopiteľné, že toto vzniká z dlhodobého hľadiska z dôvodu nesprávnej životosprávy. Myslieť si preto, že sa celulitídy zbavíte krémami alebo masážou, nie je celkom na mieste. 

Sledujte video: Zbaviť sa celulitídy nie je až taká veda: Odborníčka prezradila spôsob, ako ju zmierniť o niekoľko stupňov!

7-dňová výzva, ktorá vás „nakopne“

V prvom rade je nutné upraviť jedálniček, bez čoho to nepôjde. Nerobte drastické kroky, skúste sa vzdávať nutrične „chudobných“ jedál postupne a nahrádzať ich za tie, ktoré telu pomáhajú. Druhým, veľmi dôležitým krokom je prinútiť sa k pohybu. Nie proti svojej vôli, ale s chuťou. Ak správne naštartujete metabolizmus, budete už počas prvých dní cítiť, ako sa telo prekrvuje a „hriešne jedlá“ vám prestanú chutiť sami od seba. Na to, aby ste správne posilňovali lokálne partie tela, ale takisto aj celé telo, sme si pre vás pripravili sériu jednoduchých cvičení na doma. Na základe tejto 7-dňovej výzvy zistíte, či ste ochotné v tom ďalej pokračovať. Iba sedem dní však nestačí. Tak, ako celulitída nevznikala zo dňa na deň, tak ani neodíde zo dňa na deň. To vás ale nesmie odradiť. Už po mesiaci, dvoch, dokážete mať vyhladenú pokožku a potom už je len a len na vás, či budete ochotné pravidelne viesť zdravý životný štýl, aby ste si ju udržali. Verte však, že nové telo za to rozhodne stojí. Kto to nespoznal na vlastnej koži, neuverí!

Mohlo by vás zaujímať: Nápoj proti celulitíde získava na popularite: Zrýchľuje metabolizmus a zbavuje telo podkožného tuku

VIDEO: 7dňová výzva ako sa zbaviť „nešťastnej“ celulitídy

- Najčítanejšie -