Presunúť na hlavný obsah

Tajný beauty recept Japoniek: Nanášajte túto zmes na tvár raz týždenne a vaša pleť omladne o desať rokov!

Krása

Japonky poznajú recept na krásnu hrivu už stáročia. Kopírujte ich zvyky a pýšte sa mladým vzhľadom aj vy!

Ryžový olej, ryžové otruby či ryžové mlieko majú na pokožku neskutočný vplyv! Pomocou ich účinkov dokážete vyhladiť pokožku a zmierniť príznaky starnutia. Inými slovami, vaša pleť bude hladká a tmavé škvrny zmiznú. Podobné schopnosti ryže môžete sledovať, aj keď ju zaradíte do vášho jedálnička. 

Prečítajte si: Veľká jarná očista hrubého čreva: Tu je postup, ako zbaviť telo usadenín a toxínov

Ryža ako elixír mladosti

Ryža je bohatá na kyselinu linolovú a skvalén - silný antioxidant, ktorý podporuje tvorbu kolagénu v koži. Skvalén vám pomôže chrániť pokožku pred vráskami a poškodením zo slnka. Ryža tiež obsahuje veľké množstvo vitamínu E a gama oryzanolu, ktorý chráni srdce a znižuje hladinu cholesterolu.

Recept na ryžovú masku, ktorá rozžiari a omladí pleť 

Ak chcete pripraviť masku, budete potrebovať:

- 3 lyžice ryže
- 1 lyžicu mlieka
- 1 polievkovú lyžicu medu

Uvaríme ryžu a odložíme vodu, v ktorej sa varila. Pridáme lyžicu ohriateho mlieka a premiešame. Potom, čo sa zmes premieša, pridáme med. 

Masku aplikujte na čistú a suchú pokožku a nechať uschnúť. Potom masku z tváre zmyte a umyte si tvár vodou, v ktorej sa varila ryža. Pokojne túto zmes môžete použiť aj vlasy

Prečo je vývar z ryže taký zdravý?

Ryžová voda má antioxidačné a liečivé vlastnosti, vďaka ktorým sa pokožka hydratuje a zlepšuje sa aj cirkulácia v nej. Maska zmierňuje zápaly a ničí pigmentové a starecké škvrny. Táto voda vám jednoducho zaručí zdravú, jasnú a hydratovanú pleť. Nanášajte si masku na tvár aspoň raz týždenne a už o mesiac zbadáte prvé zmeny. Pravidelnou aplikáciou by ste podľa Japoniek mali docieliť omladenie až o desať rokov! 

Prečítajte si: Omladnite bez skalpela: Poznáme metódu, ktorá vás zbaví vrások, vypne pleť a odstráni nedokonalosti!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus