Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie kozmetické chyby, keď máte 20, 30 a 40: Vyhnite sa im, a vaša pleť ostane dlhšie mladá

Krása

Všetci robíme chyby, no aspoň tých kozmetických by ste sa mali čo najskôr zbaviť. Vieme, na čo by ste si mali dať pozor.

Keď máte dvadsať: 

Obvykle zabúdate na nanášanie opaľovacieho krému, prípadne na jeho obnovenie počas dňa. V tomto veku je to mimoriadne dôležité, zabránite tak vznikom pigmentových fľakov, stareckých škvŕn a nepekných zmien na koži. A ozaj, vedeli ste, že váš telefón je zdrojom baktérií, ktoré si potom vďaka dotykovým displejom nanášate priamo na tvár? Nedivte sa, ak sa vám pleť „odmení“ vyrážkami a mastnou pleťou. Liečbu akné však neriešte ako kedysi v puberte. „Dospelé akné“ býva problém hormónov a bežné prípravky na problematickú pleť by ju nadmerne vysušili. Riešenie? Používajte prípravky so sírou, niacinamidom alebo poproste dermatológa o radu. Rozhodne si pupienky nevytláčajte, mohli by ste si do ranky zaviesť infekciu alebo rovno vytvoriť jazvičku! Takisto si naordinujte aj anti – agingové  sérum, ktoré by ste mali začať po dvadsiatke používať. Ako nočný krém zvoľte ten s obsahom retinolu, ktorý pomáha predchádzať jemným vráskam, odľahčuje pigmentáciu, a spomaľuje tvorbu nových vrások. 

Prečítajte si: Testovali sme krém Normaderm od Vichy: Po použití tejto novinky si už na pleť nenanesiete nič iné!

Keď máte tridsať: 

Tajomstvo krásnej pleti v tridsiatke? Rutinná starostlivosť o pleť ráno a večer. Predchádzate ňou škodám, ktoré by mohli napáchať nepriaznivé vplyvy prostredia počas dňa, rovnako ako by ste pokožke nedopriali starostlivosť v priebehu noci. Náš tip? Dobrý hydratačný krém plus antioxidačné sérum a opaľovací krém s faktorom 30 ako každodenná starostlivosť, BB krém na deň a krém s retinolom na noc. Vyberte si prípravok presne pre váš typ pleti, stanovenie kozmetiky, ktorá zodpovedá presne vášmu typu pokožky, je na nezaplatenie. A píling? Ten použite maximálne raz alebo dvakrát týždenne, nie viac. Vaša pokožka stráca po tridsiatke pružnosť a nadmerné vysúšanie by viedlo k tvorbe nových vrások! Nie je na škodu nechať si skontrolovať pravidelne aj stav vašej kože a znamienok. 

Mohlo by vás zaujímať: Tajný beauty recept Japoniek: Nanášajte túto zmes na tvár raz týždenne a vaša pleť omladne o desať rokov!

Keď máte štyridsať:

Bez ohľadu na váš typ pleti, dodajte jej toľko hydratácie, koľko len môžete! Pleť v štyridsiatke ťažko udržiava vlahu a vytráca sa z nej aj kolagén, čo má obrovský vplyv na jej stav.  Niet nad hydratačné odličovače, ktoré sú šetrnné a dokážu pleť nadopovať blahodarnou vodou. Vyberajte si čo najmenej „komplikované“ výrobky bez parfumácie a parabénov, zložené z jednej výraznej účinnej látky. Nikdy nevynechávajte očný krém, ktorý je v tomto veku alfou a omegou starostlivosti o pleť. Vyberajte si séra a krémy, ktoré sú špeciálne určené pre túto oblasť. Ak sa rozhodnete využiť služby korektívnej a estetickej dermatológie, majte na pamäti, že skrášľovanie nie je šprint, ale beh na dlhú trať. Ak sa rozhodnete pre výplňové materiály, voľte prirodzenosť  a kvalitu, nechajte si aj pri estetických zákrokoch poradiť od tých najpovolanejších. 

Prečítajte si: Koniec botoxu: Tieto protivráskové metódy majú odstaviť populárny jed, meniaci ženy na nepoznanie!

- Najčítanejšie -