Najväčšie kozmetické chyby, keď máte 20, 30 a 40: Vyhnite sa im, a vaša pleť ostane dlhšie mladá

Všetci robíme chyby, no aspoň tých kozmetických by ste sa mali čo najskôr zbaviť. Vieme, na čo by ste si mali dať pozor.

Vieme, v čom robia pri líčení ženy najväčšie chyby, keď majú dvadsať, tridsať a štyridsať...

Vieme, v čom robia pri líčení ženy najväčšie chyby, keď majú dvadsať, tridsať a štyridsať...

Zdroj: Profimedia

Keď máte dvadsať: 

Obvykle zabúdate na nanášanie opaľovacieho krému, prípadne na jeho obnovenie počas dňa. V tomto veku je to mimoriadne dôležité, zabránite tak vznikom pigmentových fľakov, stareckých škvŕn a nepekných zmien na koži. A ozaj, vedeli ste, že váš telefón je zdrojom baktérií, ktoré si potom vďaka dotykovým displejom nanášate priamo na tvár? Nedivte sa, ak sa vám pleť „odmení“ vyrážkami a mastnou pleťou. Liečbu akné však neriešte ako kedysi v puberte. „Dospelé akné“ býva problém hormónov a bežné prípravky na problematickú pleť by ju nadmerne vysušili. Riešenie? Používajte prípravky so sírou, niacinamidom alebo poproste dermatológa o radu. Rozhodne si pupienky nevytláčajte, mohli by ste si do ranky zaviesť infekciu alebo rovno vytvoriť jazvičku! Takisto si naordinujte aj anti – agingové  sérum, ktoré by ste mali začať po dvadsiatke používať. Ako nočný krém zvoľte ten s obsahom retinolu, ktorý pomáha predchádzať jemným vráskam, odľahčuje pigmentáciu, a spomaľuje tvorbu nových vrások. 

Prečítajte si: Testovali sme krém Normaderm od Vichy: Po použití tejto novinky si už na pleť nenanesiete nič iné!

Keď máte tridsať: 

Tajomstvo krásnej pleti v tridsiatke? Rutinná starostlivosť o pleť ráno a večer. Predchádzate ňou škodám, ktoré by mohli napáchať nepriaznivé vplyvy prostredia počas dňa, rovnako ako by ste pokožke nedopriali starostlivosť v priebehu noci. Náš tip? Dobrý hydratačný krém plus antioxidačné sérum a opaľovací krém s faktorom 30 ako každodenná starostlivosť, BB krém na deň a krém s retinolom na noc. Vyberte si prípravok presne pre váš typ pleti, stanovenie kozmetiky, ktorá zodpovedá presne vášmu typu pokožky, je na nezaplatenie. A píling? Ten použite maximálne raz alebo dvakrát týždenne, nie viac. Vaša pokožka stráca po tridsiatke pružnosť a nadmerné vysúšanie by viedlo k tvorbe nových vrások! Nie je na škodu nechať si skontrolovať pravidelne aj stav vašej kože a znamienok. 

Mohlo by vás zaujímať: Tajný beauty recept Japoniek: Nanášajte túto zmes na tvár raz týždenne a vaša pleť omladne o desať rokov!

Keď máte štyridsať:

Bez ohľadu na váš typ pleti, dodajte jej toľko hydratácie, koľko len môžete! Pleť v štyridsiatke ťažko udržiava vlahu a vytráca sa z nej aj kolagén, čo má obrovský vplyv na jej stav.  Niet nad hydratačné odličovače, ktoré sú šetrnné a dokážu pleť nadopovať blahodarnou vodou. Vyberajte si čo najmenej „komplikované“ výrobky bez parfumácie a parabénov, zložené z jednej výraznej účinnej látky. Nikdy nevynechávajte očný krém, ktorý je v tomto veku alfou a omegou starostlivosti o pleť. Vyberajte si séra a krémy, ktoré sú špeciálne určené pre túto oblasť. Ak sa rozhodnete využiť služby korektívnej a estetickej dermatológie, majte na pamäti, že skrášľovanie nie je šprint, ale beh na dlhú trať. Ak sa rozhodnete pre výplňové materiály, voľte prirodzenosť  a kvalitu, nechajte si aj pri estetických zákrokoch poradiť od tých najpovolanejších. 

Prečítajte si: Koniec botoxu: Tieto protivráskové metódy majú odstaviť populárny jed, meniaci ženy na nepoznanie!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem, huffingtonpost.com

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba