VIDEO: Rodina tejto ženy vylúčila na rok cukor: Čo sa udialo a aký dopad to malo na jednotlivých členov?

Príbeh ženy, ktorá prinútila svoju rodinu, aby sa vzdala aspoň na jeden rok cukru. Ako výrazne sa zmenil ich život, budete prekvapení.

Rodina tejto ženy vylúčila na rok cukor: Čo sa udialo a aký dopad to malo na jednotlivých členov?

Rodina tejto ženy vylúčila na rok cukor: Čo sa udialo a aký dopad to malo na jednotlivých členov?

Zdroj: Archív Eve Ogden Schaub, Youtube

Impulz, ktorý ma prinútil urobiť experiment na mojej rodine

Raz som počula niekoľko nových, znepokojujúcich účinkov cukru. Podľa odborníkov je práve cukor hlavnou príčinou toho, čo robí ľudí na západe tučnými a chorými. Čím viac som o tom premýšľala, tým väčší zmysel mi to dávalo. Jeden zo siedmich ľudí má dnes nejakú metabolickú poruchu. Každý tretí má nadváhu. Počet cukrovkárov sa neustále zvyšuje a tiež kardiovaskulárnych chorôb, ktoré popri rakovine spôsobujú hlavnú príčinu úmrtia. Za všetkým je vraj cukor.

Na základe týchto poznatkov, som chcela vedieť, aké by to bolo, keby sme sa moja celá rodina, teda ja, manžel a dve deti (6 a 11 rokov) vzdali v strave cukru na jeden rok. Vylúčili sme zo stravy všetko s pridaným cukrom, cukor alebo med, melasu, javorový sirup, agáve či ovocný džús. Vylúčili sme tiež všetko s pridaním umelých sladidiel a alkohol. Výnimkou bolo len ovocie, kde je cukor naviazaný priamo na svoj zdroj.

Mohlo by vás zaujímať: Žena v rámci chudnutia jedla namiesto pečiva ryžové chlebíky: Neuveríte, aký efekt to malo na jej postavu

Keď sme začali cukor v potravinách vyhľadávať, narazili sme naň na netradičných miestach ako tortily, párky, v kuracom vývare, šalátovom dresingu, keksoch, majonéze, slanine, v chlebe a dokonca aj v detskej výžive. Prečo do všetkého pridávajú cukor? Preto, aby urobili tieto potraviny žiadanejšími, predĺžili im životnosť a aby bola balená výroba lacnejšia. 

VIDEO: Pozrite si video, ktoré rodina natočila počas hľadania výrobkov bez cukru v supermarkete

Rok mojej rodiny bez cukru

Možno ma budete považovať za blázna, ale bolo to pre mňa dobrodružstvo pokúsiť sa zistiť, čo to urobí po roku. Po výzkume som si bola istá, že po vylúčení cukru zo stravy budeme zdravší. Čo som však nečakala bolo, že som sa po jeho vylúčení cítila lepšie. Čím dlhšie som cukor nejedla, tým lepšie som sa cítila. Nebola som si istá, či to spolu súvisí, no potvrdili mi to manželove narodeniny. Počas tohto roka sme si mohli dovoliť raz za mesiac jeden sladký dezert, obsahujúci cukor alebo na narodeniny. 

Ako čas plynul, naše chuťové poháriky sa začali meniť. Mesačné cukrové pôžitky sme si vychutnávali čoraz menej. Tortu s banánom a šľahačkou, ktorú mal môj manžel veľmi rád, tentokrát ani neochutnal. Dokonca ani ja som ju nejedla. Torta mi prišla príliš sladká, začali ma z nej bolieť zuby, po chvíli sa mi točila hlava a bilo mi srdce. Cítila som sa hrozne. Hodinu som ležala potom na gauči, kým som sa prebrala. Pomyslela som si, je vôbec možné, že cukor takto na mňa pôsobil aj predtým, než som sa začala oň zaujímať? 

Skutočný príbeh: Slovenka Kristína kvôli zdraviu zmenila stravovanie: Jej telo zažilo takéto znovuzrodenie

Keď ubehol presne rok bez cukru, spočítala som si, koľkokrát boli moje deti tento rok choré a porovnala som to s predošlým rokom. Rozdiel bol dramatický. Moja dcéra bola chorá z pôvodných 15 dní len 2.

Po roku môžem skonštatovať, že cukru sa v bežných potravinách, kde nemá čo robiť, vyhýbame. Doprajeme si ho len v minimálnom množstve a vo výnimočných prípadoch. Odkedy sme ho výlučili, cítime sa zdravší, silnejší. Keď príde chrípkové obdobie, deti odolajú viac. Ak aj náhodou niekto z nás ochorie, oveľa rýchlejšie sa zotaví. 

Eve Ogden Schaub

Myslíte si, že rafinovaný cukor je pre naše telo väčšou hrozbou ako si myslíme?

Áno
431
Nie
54
Hlasovalo: 485

Foto:
Archív Eve Ogden Schaub, www.eveschaub.com, Video: YouTube
Zdroj:
fem, www.eveschaub.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba