Presunúť na hlavný obsah

Bylinka, ktorá je vraj mocnejšia ako chemoterapia, nám rastie priamo pred očami. Jej účinky vás ohromia!

Zdravie

Sú jej plné lúky, rastie takmer v každom ročnom období. Každý ju pozná, no len málokto vie o je zázračných účinkoch. O čom je reč? O púpave...

Žltý zázrak?

Presne tak. Táto obyčajná, všetkým dôverne známa kvetinka má veľmi priaznivé účinky aj na liečbu takých ochorení, akým je rakovina. Čaj z tejto kvetiny vraj pôsobí na rakovinotvorné bunky už po dvoch dňoch jeho pravidelného pitia. Výskum, na ktorom sa podieľali vedci z univerzity v Kanade, preukázal dokonca lepšiu účinnosť ako samotná chemoterapia, pretože nemá žiadna vedľajšie pôsobenie na naše telo a organizmus.

Neprehliadnite: Iba jedna lyžica tejto zmesi vás zbaví chrípky a teploty: Tento elixír má nalačno priam zázračné účinky!

Aj naše staré mamy poznali zázračné účinky koreňa tohto kvetu. Presnejšie povedané tie ďalšie, ktorými sa púpava vyznačuje. Pitie čaju alebo sirupu z púpavy pôsobí veľmi priaznivo na našu pečeň aj cholesterol. Púpava je zároveň močopudná a nápomocná aj u alergikov. Okrem toho obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov ako napríklad vitamín B6, vitamín C, riboflavín, zinok, horčík, draslík aj vápnik i železo.

A ako pripraviť čaj z púpavy?

Koreň púpavy si môžete buď nakrájať veľmi najemno alebo pomlieť. Na jednu až dve kávové lyžičky koreňa pridajte dva a pol deci zovretej vody a nechajte vylúhovať cca pätnásť minút. Piť ho môžete nalačno pred jedlom aj niekoľko mesiacov.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus