Presunúť na hlavný obsah

Rozhovor: Neuveriteľná podoba českej krásky so svetovou topmodelkou: Zistite, čo majú okrem vzhľadu spoločné!

Móda

Vyspovedali sme úspešnú blogerku a moderátorku českého lifestylového programu Dress UP! Barboru, ktorá má rozhodne čím išpirovať.

„Ahojky, volám sa Barbora Kotalíková a milujem život. V roku 2014 som si splnila jeden zo svojich snov a spustila blog www.bkblog.cz. Asi hlavným dôvodom boli moje túžby po inšpirovaní druhých a zároveň tiež realizácia môjho koníčka. Snažím sa prostredníctvom blogu inšpirovať svojimi názormi, pohľadom na svet, outfitmi, cestovaním. Ale hlavne by som chcela, aby každý, kto klikne na môj blog, si pri jeho opúšťaní odnášal pocit šťastia, pozitívnej energie, niečo sa dozvedel a inšpiroval sa čímkoľvek, čo ho práve na blogu zaujme.“

Predstavuje sa nám mladá blogerka, pri pohľade na ktorú musí byť každému jasné, že ide o vždy pozitívne naladenú osobu. A i keď sa tejto aktivite venuje naozaj veľmi krátko, doma v Čechách patrí medzi tie najlepšie. Svedčí o tom aj fakt, že na tohtoročnom ročníku súťaže Bloger roka sa prebojovala medzi TOP 10ku najlepších módnych blogerov! Okrem klasických ouftifových či cestovateľkých príspevkov ponúka na svojej stránke aj rozhvory so známymi osobnosťami a na jej Youtube stránke môžete nájsť aj zaujímvé tútoriály. Nastávajúca mamička exkluzívne pre FEMINITY prezradila, kde nachádza zdroj inšpirácie, na ktorých trendoch ulietava, ale aj to, čo má spoločné so svetoznámou topmodelkou.

Mám pocit, že ľudia na Slovensku aj v Čechách začali konečne módu inak vnímať. No napriek tomu to stále nie je úplne ono... V čom robia podľa teba české ženy najväčšie chyby v kopírovaní trendov?

Vážne???(smiech) Asi na tom niečo bude, že módny svet u nás trochu rastie. Ja ale žijem v Českých Budějoviciach a tu napríklad zahliadnem skutočne len málokedy niekoho, za kým by sa človek spontánne otočil. Príde mi, že ľuďom chýba hlavne inšpirácia zo zahraničia, pochopenie celkovej kultúry obliekania – módy ako takej, ale aj odvaha. Je tu ešte veľa tých, ktorí módu berú za povrchnú záležitosť, celkom nedôležitú súčasť života, akoby ju „bojkotovali“. Ignorujú fakt, že móda, váš osobný štýl, môže byť i akýmsi rukopisom vášho JA. Keď stretávate na ulici cudzieho človeka, neviete síce aké má meno, pocity, názory, ako veľmi je múdry... Vidíte iba to, čo má na sebe... A tým tiež o sebe veľa prezradí. Ale určite platí, že sa situácia mení k lepšiemu. Hlavne vo väčších mestách ľudia módu vnímajú a riešia. A vďaka sociálnym sieťam, a snáď aj blogom, sa móda dostáva do povedomia širšej verejnosti. Čo ma veľmi teší.

Koho ty považuješ za svoj hlavný vzor a zdroj inšpirácie? Či už v oblasti módy, blogovania, ale aj v životnom smere ako takom… 

Motto môjho blogu je "I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRIN ME" (chcem vás inšpirovať, pretože vy inspirujte mňa). Od každého druhého si človek môže vziať nejaký podnet. Takže všetci ľudia navzájom sú si inšpiráciou. Tú ja ale najviac naberám na svojich cestách po svete. Myslím, že tento spôsob nemôže nikdy nahradiť žiadny módny časopis. Dôležité je, vedieť vyťažiť potom čo najviac od ľudí a miest, ktoré vám prišli do cesty. Ale ak chcete počuť konkrétne mená, tak to bude moja mamina a môj manžel. Z módneho sveta však obdivujem modelky Erin Wasson a Izabel Goulart, návrhárov Isabel Marant, Karla Lagerfelda či Ricka Owensa a z blogerského sveta sú mojimi vzormi Julia Sarinana, Rocky Barnes a Alexis Ren.

Momentálne sa pripravuješ na príchod bábätka. Do akej miery zmenilo tehotenstvo tvoj pohľad na trendy či módu ako takú?

Úprimne… asi vôbec nijako. Som človek, ktorý má svoj štýl hlboko vrytý a nemienim ho kvôli tehotenstvu meniť. Skôr svoj šatník prispôsobujem tomu, čo zapnem, či nie, ale inak zostávam u všetkého, čo rada nosím. Jediný tehotenský kus oblečenia, ktorý som si kúpila, boli tehotenské rifle. Tie skutočne využijem, lebo sú mi všetky malé. Mám rada oversize veci, takže tie mi teraz prídu veľmi vhod, akurát už nie sú oversize (smiech). Myslím si, že i v tehotenstve sa môže žena pekne obliekať i keď sa jej váha zmenila. Neznamená to, že s tehotenstvom si nasadím len tenisky, tepláky...Naopak. Som presvedčená, že je to tak krásne obdobie, že by si to mala žena užívať... a to platí i v obliekaní. Iba musí trochu popremýšľať, ako čo nosiť a zbytočne nenakupovať. Pre mňa sú teraz veľkou záchranou šaty.

Neprehliadnite: Česká kráska akoby z oka vypadla slávnej Kardashianke! Jitka Boho má však oproti americkej hviezdičke navrch. V čom?

Považuješ sa za obeť módnych výstrelkov alebo skôr preferuješ nadčasovosť a praktickosť?

Asi to u mňa bude 80% nadčasovosť a 20% trendy. Nezastávam úplne názor, že všetko, čo je trendy, mi musí visieť v šatníku. Mám rada svoj štýl, v ktorom sa cítim fajn. Občas na niečom uletím, ale povedala by som, že väčšinu môjho šatníku tvoria nadčasové kúsky, ktoré dopĺňam praktickými vecami. Klasické biele tričká, čierne saká, okopané conversy a džínsy, ktorých mám naozaj veľa. Veľakrát si hovorím „na čo toľko bielych tričiek?“ a pod. No lenže si hneď aj odpoviem, že tie nadčasové a praktické veci sa tzv. nestratia...

Ktorý z najnovších módnych trendov si si zamilovala najviac, a naopak, ktorý ťa nezaujal vôbec? A to aj napriek tomu, že ide skutočne o trendovú záležitosť?

Asi sa ma najviac dotkli čižmy nad kolená. Tie mi prídu vždy dokonalé a už mám dlho jedny vyhliadnuté, ale bohužiaľ, stále sú SOLD OUT. Keď sme však pri tých topánkach, tak u nich ešte zostanem. Absolútne ma neoslovili tenisky od Diora. I keď po nich ľudia šalejú.

Späť ale k blogovaniu, ktoré  je u vás v Čechách momentálne v kurze. Čo by si odporučila ľuďom, ktorí majú chuť si založiť blog, ale stále akosi váhajú?

Ja by som všetkým odporučila, aby šli za svojím snom a robili hlavne to, čo ich baví. Čo platí všeobecne, nielen o blogovaní. Ale keď sa bavíme o ňom... myslím, že je to jeden z najzaujímavejších koníčkov, ktorý sa môže stať aj vašou prácou. Hlavné je nebáť sa konkurencie, neriešiť, koľko blogov tu už je. Každý máme svoj originálny štýl písania, sme iné bytosti, páčia sa nám iné veci, máme rôzne názory a pohľad na svet. Preto nemáme prakticky ani konkurenciu...! My, blogeri, inšpirujeme čitateľov sami sebou... a nikto predsa nie je úplne rovnaký, ako napríklad ja. Takže sa nebojte a hurá do toho!!! Začiatky sú ťažké, ale to je všade. Všetko je hlavne o práci, vášni, motivácii a snahe chcieť od seba čo najviac. 

Venuješ sa ako blogerka neustálemu sledovaniu trendov, prehliadok? Ktorí dizajnéri, či už domáci alebo zahraniční, ťa oslovujú najviac, že si pri nich povieš „toto musím mať“!

Určite venujem, ale taktiež sa venujem životu ako takému. Módu milujem, chcem byť v obraze, ale nie som zas až taký „blázon“, ktorý by musel mať denne načítané všetko o módnych trendoch atď. Nejako to vnímam prirodzene, akosi za pochodu. Hlavne ma baví, keď môžem módu pozorovať. Čo si najviac užívam v zahraničí. Ale medzi mojich obľúbencov z českej scény patrí určite Lukáš Macháček a Ivana Mentlová. A zo zahraničného už spomínaná Marant, Owens a Lagerfeld. 

Na niektorých fotkách nápadne pripomínaš svetovú topmodelku Izu Goulart. Už ťa niekto upozornil na túto podobnosť?

Tak to si ma skutočne pobavila (smiech). Ale nie si prvá, ktorá mi to hovorí...! Povedala by som, že sme typovo podobné (farba vlasov, pleti, očí), možno máme i rovnakú tvár. Ale inak mám k nej ďaleko.. Je pravda, že ma veľmi inšpiruje. Páči sa mi ako sa oblieka, jej prirodzenosť, nádherné husté vlasy a hlavne ma baví jej život. Po pôrode by som sa rada aspoň trochu priblížila k jej gazelej postave... Inak je ale vtipné, že máme narodeniny v rovnaký deň.

Neprehliadnite: Krásna misska Renata Langmannová žiari šťastím a vyrovnanosťou: Ako sa zmenil jej život 10 rokov od víťazstva?

Ako vyzerá tvoja denná rutina ako blogerky?

Keď som doma, v Českých Budějovciach (a nelietam práve po schôdzkach a akciách po Prahe), ráno vstanem, pripravím si svoje obľúbené raňajky (chlieb s avokádo alebo jogurt s ovocím a orechmi), otvorím počítač a cele popoludnie za ním sedím. Odpisujem na e-maily, dohadujem spolupráce, píšem články a zostavujem si program na ďalší deň. A aby som nezabudla, musím skontrolovať všetky svoje sociálne siete - Instagram a Facebook. Čo je nové, kto mi napísal, koho musím kontaktovať a komu odpísať, na čo reagovať. Snažím sa každý deň pridať na siete niečo zaujímavé a inšpiratívne, aby na mňa čitatelia nezabudli. Potom pripravujem obed. Niekedy mám i v Českých Budějoviciach schôdzky a popoludnie prebieha podobným scenárom. Snažím sa fotiť produktové fotky a niekedy, keď si niekto urobí čas, idem nafotiť outfitový post. No a do toho mám rôzne iné aktivity – dom, manžela, učenie textov do tv programu, posilňovňa... Každý deň mi tak rýchlo ubehne, že vôbec neviem, ako je to možné. Počas tehotenstva sa mi pracovné ponuky začali hrnúť ešte viac, veľa cestujem do Prahy, Brna a Budějovíc. Niekedy som naozaj rada, keď môžem celý deň preleňošiť....Stáva sa mi to však veľmi málo a je to pre mňa sviatok! Obzvlášť teraz, keď som tehotná. Rodina mi neustále zdôrazňuje, aby som spomalila, ale mne sa to akosi nedarí. S Vianocami ale už musím... A týmto chcem zároveň všetkým popriať krásne a pokojné vianočné sviatky!

Kiss Vaša Baruš.

- Najčítanejšie -