Presunúť na hlavný obsah

10 beauty rád nad zlato! Tieto tipy vám zmenia život!

Krása

Niet nad osvedčené babské rady, ktoré sú nad zlato! A rozhodne účinnejšie ako luxusné kúry, či produkty. Neveríte? Tak ich vyskúšajte sami!

1. Pre bezchybnú pleť potrebujete okrem genetiky či pravidelnej návštevy kozmetického salónu tie správne výrobky. Hydratačný krém a čistiace prostriedky sú na vrchole zoznamu. Raz týždenne ich doplňte hydratačnou maskou a nemali by ste zabúdať na dômyselné čistenie pleti pred spaním!


2. Pri robení linky platí len jedno pravidlo – majte oči vždy otvorené, inak bude vaša linka vyzerať nerovnomerne. Na viečko si naneste tri pomlčky, jednu do rohu, jednu do stredu a jednu do vnútorného kútika oka. A potom ich už len spojte. Hotovo.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Krok za krokom: Zvodný make-up za pár minút! Svetová topmodelka prezradila, ako na to!


3. Plnšie pery rýchlo a bezbolestne? Ide to! A veľmi jednoducho. Stačí ak si ich pre líčením párkrát prejdete zubnou kefkou, aby ste ich zbavili šupiniek a prekrvili ich. Následne ich obtiahnite bronzovým tieňom alebo perleťovou ceruzkou a presne do stredu nad peru si toho aplikujte trochu viac. Na záver stačí lesk na pery a môžete vyraziť...


4. Ak chcete zvýrazniť svoje riasy, no bojíte sa, že budú pôsobiť príliš bábikovsky, použite na horné viečko tie, ktoré slúžia na spodné. Pekne ich zahustia a budú pôsobiť prirodzene.


5. Ruža a levanduľa dokážu skutočné zázraky pri upokojovaní pokožky a pri jej zápaloch. Myslite na to, ak sa nabudúce vyberiete do drogérie.

Prečítajte si: Odborníčka prezrádza tajomstvo krásnej pleti

6. Voskujte sa doma? Vieme, ako urobiť túto nevyhnutnosť menej bolestivou. Zhruba pol hodinu pred tým, ako s voskovaním začnete, si na miesta aplikujte pastu či krém, ktoré sú určené na znecitlivenie zubov. Zákrok urobia tak viac znesiteľným. 


7. Chcete z vašich malých očí urobiť väčšie? Zabudnite na tmavé tiene. Sústrediť by ste sa mali na svetlejšie a telové farby. Na viečko si aplikujte podkladovú bázu a potom použite tiene, ktoré sú max. o dva odtiene tmavšie ako vaša podkladová báza.


8. Olivový olej je nenahraditeľným pomocníkom nielen v kuchyni. Okrem toho, že vyživuje aj tú najsuchšiu pokožku na rukách, výborne ním zotrete aj vodeoodolnú špirálu. Stačí vám len pár kvapiek a budete prekvapené, ako rýchlo pôjde dole.

9. Ak máte za sebou prebdenú noc, nemusia to druhí hneď na vás poznať. Stačí ak svoju unavenú pleť rozžiarite svetlou lícenkou. Namiesto sypkej a púdrovej skúste použiť tie s mastnejším zložením. 

Prečítajte si: Líčka pre každý typ pleti! Používate aj vy tie správne odtiene?


10. Doprajte si pohár vína denne! Samozrejme červeného a naozaj len pohár. Okrem toho, že je osvedčenou prevenciou proti vzniku rôznych chorôb, je výborným pomocníkom aj v boji proti starnutiu a vráskam. Takže na zdravie!

 

- Najčítanejšie -