Presunúť na hlavný obsah

Pohár citrónovej vody so zázvorom nalačno: Keď zistíte, koľko vírusov vo vašom tele zničí, budete ju piť každý deň

Zdravie

Prírodný zázrak, ktorý iste leží v žalúdku mnohým farmaceutickým firmám. My sa nečudujeme, jeho účinky sú totiž neskutočne blahodárne.

Kombinácia zázvoru, citrónu a prípadne medu alebo škorice si zaslúži v tomto období vašu pozornosť. Žltý zázrak, akým citrón rozhodne je, vytvára v našom tele jeho konzumáciou každý deň alkalické prostredie. Jedna z najzákernejších chôrob súčasnosti, rakovina, má v takomto prostredí sťažené podmienky. Buďme ale pozitívnejší a berme do úvahy rôzne choroby a vírusy, ktoré sú bežne okolo nás. Niekto im podľahne, iný má silnejší organizmus, ktorý sa voči nim dokáže brániť. 

Mohlo by vás zaujímať: Zázračný drink čínskych bylinkárov: Táto šťava dokáže poraziť aj rakovinu!

Prečo práve táto kombinácia?

Jeden pohár prevarenej vody s citrónom a kúskom zázvoru, ktorý si môžete dochutiť lyžicou medu alebo kúskom škorice, vás dokáže postaviť na nohy už od rána. Voda s citrónom má v sebe veľký podiel draslíka, vďaka čomu nám správne funguje nervová sústava. Benefitov pre naše telo je však oveľa viac a my vám prinášame aspoň tie najznámejšie:

  • Pravidelným pitím tiež znižujete krvný tlak približne o 10%.
  • Pohár citrónov-zázvorovej vody pred jedlom vytvorí acidobázickú rovnováhu v tele = organizmus je schopný bojovať s viacerými vírusmi a baktériami v tele, predídete tak chorobám.
  • Táto kombinácia riedi kyselinu močovú, ktorá, ak sa nahromadí, ohrozuje naše kĺby.
  • Citrónová voda rozpúšťa žlčníkové a pankreatické kamene.
  • Prispieva k zdravšiemu fungovaniu hrubého čreva. Citróny totiž disponujú pektínovéými vláknami a pôsobia ako antimikrobiálne látky.
  • Naša pečeň v dôsledku pitia citrónovej vody produkuje viac enzýmov ako dokáže pri akomkoľvek inom jedle.
  • Vyplavuje z tela toxíny a telo sa tak prirodzenou formou prečisťuje.
  • Teplá citrónová voda má antibakteriálne a antivirálne účinky. Bojuje proti škodlivým baktériám, ktoré sa dostanú do tela, proti hubám a tiež vírusom, z ktorých by inak vznikala choroba.

Čítajte tiež: Nápoj na posilnenie zdravia je vo svete hitom: Odstraňuje z tela jedovaté látky a pôsobí ako prevencia proti rakovine!

Príprava nápoja

Koreň zázvoru
Citróny
Med Škorica

Postup

1. Zázvor očistíme a nakrájame na kúsky. Citrón zbavíme chemicky ošetrenej kôry a takisto nakrájame.
2. Do zaváraninového pohára potom navrstvíme zázvor a citrón a zalejeme medom. Necháme minimálne 3 cm od okraja (zázvor a citrón pustia šťavu a objem sa navýši).
3. Potom pohár uzavrieme a takto naložený dáme do chladničky na aspoň na týždeň.
4. Horúci nápoj potom pripravíme tak, že dáme do pohára 1-2 lyžičky zázvoru s citrónom a medom a zalejeme horúcou (ale nie vriacou) vodou.
5. Kto chce, môže pridať aj škoricu.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus