Presunúť na hlavný obsah

Superpotravina roka 2016: Čo to v skutočnosti je, vás naozaj prekvapí!

Zdravie a relax

Superpotravina, ktorá je obľúbeným raňajkovým jedlom vo Veľkej Británii je vďaka svojim nutričným hodnotám stále viac populárnejšia. Čo sa však v skutočnosti skrýva za jej „sladkým“ názvom?

V bio obchode ho nenájdete

Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že ide o ďalšiu typicky zdravú potravinu ako je mnoho druhov zeleniny či ovocia, opak je pravdou. Čierny puding je totiž z celkom iného súdka, a ak si ho chcete zadovážiť, rozhodne ho nenájdete v bioobchode s pohánkou, chia semiačkami a ďalšími mega zdravými vecami, ale prekvapivo v mäsiarstve. Ide totiž o údeninu, ktorá je vyrobená zo zvieracej, najčastejšie prasačej krvi a ovosu. Familiárne je označované aj ako zdravá krvavá tlačenka, teda ako zabíjačková špecialita. Možno ste si pomysleli, že sú to pekne mastné raňajky, ale v skutočnosti je to pre vaše zdravie jedna z najzdravších možností. Prečo?

Mohlo by vás zaujímať: Jedna lyžica tejto šťavy denne vás dokáže zbaviť prebytočných kíl, škodlivých látok: Spoznajte túto superpotravinu

Bohatý na vitamíny a minerály

Takmer bez cukrov, s mnohými proteínami, s množstvom železa, zinku, ktoré telo najčastejšie postráda pri rôznych diétach. Vďaka železu máme zase lepšiu koncentráciu a rovnako je akýmsi životabudičom. Mali by ho teda vyskúšať ľudia, ktorí sa cítia neustále unavení. Čierny puding je tiež bohatý na vápnik, draslík a horčík. 

Zdravý tuk a takmer žiadny cukor

Nemusíte jej dokonca ani zjesť veľa, pretože už len v malom množstve vás dokonale zasýti. Je to aj preto, že hoci má veľa spomínaných bielkovín a takmer žiadne cukry, naproti tomu má dosť tuku. Ide však o zdravší, živočíšny tuk, tzv. loj, ktorý ako informuje ineternetový portál graziadaily.co.uk, „má menej tuku než taký kokosový olej. Mnohí odborníci dokonca tvrdia, že jesť  tento čierny puding je rovnako zdraviu prospešné ako keď si z času na čas doprajete kuraciu alebo hovädziu pečeň. 

Čítajte tiež: Superpotraviny na rok 2016: Najsilnejší antioxidant je k vám bližšie, ako ste si možno mysleli

Superpotravina na imunitu bude mať možno aj vlastnú továreň

Čierny puding by si mali dopriať ľudia, ktorí sú v rekonvalescencii po operácii, ľudia trpiaci chronickými ochoreniami, anémiou a vlastne všetci, ktorí si chcú zlepšiť svoj imunitný systém. Odborníci na výživu predpovedajú tejto superpotravine v roku 2016 veľkú budúcnosť. Dokonca by na jej výrobu mala byť postavená aj továreň, ktorá by bola zatiaľ jediná svojho druhu na svete. Nechajme sa teda prekvapiť...

Neprehliadnite: Nová zdravá superpotravina: Banánové vločky z červeného banánu, v čom sú také výnimočné?

 

- Najčítanejšie -