Presunúť na hlavný obsah

Najcennejší antioxidant ľudového liečiteľstva: Rýchly spúšťač spaľovania tukov, ale aj bojovník proti chorobám!

Zdravie a relax

Inkami prezývaný sväté zrno, ktoré poznáme aj pod slovenským názvom láskavec, čo presne vystihuje jeho podstatu. Ak chcete totiž dopriať celému vášmu telu doslova pohladenie, potom je tento olej to pravé.

Za všetkým je najcennejší antioxidant

Zdraviu prospešné účinky tejto rastlinky poznali už starovekí Aztékovia a Inkovia, ktorí ju vo veľkom pestovali. Lisovaním za studena sa z jeho semien dnes vyrába olej, ktorý obsahuje veľmi cennú látku, jednu z najcennejších v prírode, tzv. skvalén, najsilnejší z antioxidantov. Rovnakú látku obsahuje aj olivový olej, avšak nepomerne v menšom množstve než láskavec, ktorému sa v tejto oblasti nevyrovná takmer žiadna iná rastlina. 

Mohlo by vás zaujímať: Superpotravina roka 2016: Čo to v skutočnosti je, vás naozaj prekvapí!

Protirakovinový aj na chudnutie 

Keďže ide o najsilnejší antioxidant, je zároveň obľúbeným prostriedkom ľudových liečiteľov, ktorí sa snažia aj za pomoci neho pomôcť onkologickým pacientom. Je skvelým a rýchlym spúšťačom spaľovania tukov, pomáha teda zároveň znižovať cholesterol v krvi a celkovo posilňuje imunitný systém nášho tela. 

Pre malých aj veľkých, mladých aj starších

Vďaka ďalším dvom cenným látkam, lyzínu a histidínu, je vhodný úplne pre všetkých. U starších ľudí je nápomocný, pretože pomáha tvoriť nové mozgové bunky, čím môže predísť aj zabúdaniu, ktoré ich vo vyššom veku často trápi. Ale rozvoj mozgových buniek je rovnako dôležitý aj pre malých. Nehovoriac o tom, že ak sa dieťa venuje športu, amarantový olej je zodpovedný aj za rast svalov, pretože vďaka lyzínu sa vápnik ľahšie vstrebáva do kostí. V neposlednom rade je veľkým pomocníkom aj pre ľudí po operáciách, pretože sa telo vďaka nemu rýchlejšie regeneruje. 

Čítajte tiež: Jedna lyžica tejto šťavy denne vás dokáže zbaviť prebytočných látok: Spoznajte túto superpotravinu

Obzvlášť ženské osadenstvo si ho zamiluje

Ak chcete dopriať svojej pokožke plnohodnotnú výživu, hydratáciu a regeneráciu, potom siahnite po tomto oleji opäť. Pokožka vďaka nemu starne oveľa pomalšie, dokonca vyhladzuje aj vrásky, čo my ženy vieme naozaj oceniť. Vďaka týmto vlastnostiam ho s obľubou využívajú aj ľudia, ktorí trpia suchou, či dokonca ekzémovou pokožkou. Jednoducho  je to ďalší malý zázrak prírody. 

Neprehliadnite: Prastarý liek na všetky choroby: Z účinkov tohto neznámeho oleja vám padne sánka!

Dokonca jeho dávkovanie nemá žiadne pravidlá. Samozrejme, že platí všetko s mierou. Hravo vám postačia 2-3 lyžičky denne. Ale je úplne jedlo, či ho skombinujete s nejakým jedlom, alebo si ho dáte pred jedlom, po ňom alebo ráno na lačno. Jeho veľkou výhodou je, že sa vstrebe a účinkuje v podstate okamžite. Takže ak ste ho doteraz nevyskúšali, rýchlo to napravte...

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus