Presunúť na hlavný obsah

5 minút cvikov na brucho, ktoré si môžete obmieňať: Tieto pohyby vám zmenia postavu na nepoznanie!

Fitness

Stačí vám päť minút denne týchto účinných cvikov a onedlho sa takýmto bruškom môžete pýšiť aj vy...

Časť tela, ktorá je viditeľná najmä v lete, no trápi nás po celý rok. Ploché brucho je tajným snom nejedného z nás a táto problémová partia nie je len ženskou záležitosťou. Stačí vám päť minút denne týchto účinných cvikov a onedlho sa takýmto bruškom môžete pýšiť aj vy.

1. Podstatná je výdrž

Prvý cvik ja zameraný najmä na bočné svaly, ktoré nám tak krásne tvarujú siluetu. Tento cvik, aj napriek tomu, že vyzerá z tých jednoduchších, je náročný na výdrž. Nebojte sa toho, po pár tréningoch to bude skôr zábava. Stačí jedna minúta tejto ´chôdze´ do každej strany. Poďakuje sa vám za to nielen bruško, ale i vaše ramená.

2. Nohy nahor

Bruško ako z fitness magazínu bez toho, aby ste opustili gauč? Je to realita. Stačí ísť do polohy sedu, ale v skutočnosti si nesadnete. Postavte sa tesne pred tým, keď už budete cítiť gauč. Opakujte to desaťkrát a potom si sadnite. Pri sedení na vás čaká ďalší cvik, pri ktorom dávate kolená k sebe a jednu nohu po druhej striedate. Tento cvik opakujte v troch sériách každý po minúte.

Pozrite si: Trendy v cvičení na rok 2016: Zaobídete sa aj bez činiek či ťažkých strojov

 

3. Brucho ako skala

Poďte na zadné a kráčajte. Takto ľahko sa môžete dopracovať k pevnému brucho ako skala. Skúste si zopakovať tento jednoduchý cvik v troch sériách po jednej minúte a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Skvelý tip

Fitnesska Natalie Jill má pre vás ešte jeden tip. Jej obľúbenou pochúťkou je sladký sorbet, ktorý jej zabezpečí potrebný cukor a aj chuťové poháriky sú uspokojené. Zelený čaj a zelenina by u vás na stole taktiež nemali chýbať. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus