Presunúť na hlavný obsah

Čo zlé sa stane s vaším telom, keď máte priveľa sexu? Vieme, prečo by ste nemali byť až takí aktívni!

Sex

Takmer všetci milujeme sex. Niekedy ho však priveľa v akejkoľvek forme škodí. Prečo?

Stanete sa náchylnejšími k infekcii močových ciest

Nastáva to najmä vtedy, keď nevenujete hygiene intímnych partií najmä po sexe žiaden dôraz. Baktérie, ktoré obklopujú pošvový vchod prenikajú do močového mechúra počas a po sexe. Najlepší spôsob, ako infekciám zabránite? Osprchujte sa po sexe, umyte vonkajšie genitálie a oblasť okolo ritného otvoru s jemným čistiacim prostriedkom. 

Prečítajte si: Trápi vás nepríjemná mykóza v intímnych miestach? Máme riešenie!

Môžete mávať pocit náhleho nutkania močiť

Jedným z mnohých vysvetlení, je tlak na močový mechúr. Aj keď odborníci radia, aby ste navštívili záchod po sexe, niekedy to vyzerá, že sa vám chce aj po tom, čo ste ho vyprázdnili. Niektoré vysvetlenia hovoria o „napučaní“ bodu G, ktorý kladie zvýšený tlak na močový mechúr a močovú trubicu. Čím častejšie sex máte, tým viac s týmto problémom bojujete.

Análny otvor sa začne sám lubrikovať

Je to najmä vtedy, keď si doprajete často análny sex. Pre mnohých milencov, ktorí si užívajú najmä „zadné vrátka“ je to síce plus, no určite to nie je v bežnom živote nič príjemné. Telo začne produkovať hlien ako pomoc pri vylučovaní. Či chcete alebo nie, to isté sa začne diať pri častom análnom sexe

Ak je toho z vašej strany veľa, chlapi nie sú nadšení

Dobre čítate. Keď dávate všetko „na tanieri“ do mužského mozgu nepríde taký stimul, ktorý by vyvolal brutálny chtíč. Ide skôr o explicitnú, vulgárnu a lacnú predstavu, ktorá mnohých ľudí vôbec nepriťahuje, práve naopak. Ani príliš pikantné, naučené frázy, nerobia v posteli zázraky. Menej je viac, no vy voľte zlatú strednú cestu. Lebo sex, ak sa to s ním nepreháňa, je úžasná, zdraviu prospešná a veľmi príjemná aktivita. Ale to asi viete, však?