Presunúť na hlavný obsah

Sila rodiny tkvie v maličkostiach: Na tomto stoja všetky vzťahy, nepodceňujte to!

Rodinné vzťahy

Rodinu vytvára mozaika situácií, správne nastavených hodnôt a rozhodnutí. Viete, ktoré to sú?

Rodina je základ, to vieme všetci. Spoliehame sa na to, že rodina tu bude pre nás vždy, no neberte ju ako samozrejmosť. Nikto by nemal byť vnímaný ako samozrejmosť. Snažte sa svojej rodine dokazovať, že je pre vás podstatná, robiť ju šťastnou, doplňovať svojím konaním mozaiku harmónie a šťastia. Znie to ako klišé? Možno je to tak, no vám sa nechce chodiť domov s úsmevom na tvári a s pocitom radosti, že ste konečne doma?

Na detailoch záleží

Presne tie totiž vytvárajú celkový pocit z rodiny ako takej. Mala by byť útočiskom, záchranným „bunkrom“, kde sa môžete schovať, keď vám celý život ublíži. Chovajte sa k svojim blížnym s rešpektom a úctou. Sú vašim najbližším „spojítkom“ so svetom. Tým svetom, ktorý nešetrí nikoho. Predtým, než poviete kritiku, upracte si pred vlastným prahom. Ste vy taký dokonalý a bezchybný človek, ktorý môže ostatným hovoriť, ako by sa mali správať a žiť? Vytvárajte pohodu, nie dusno. Všímajte si svoju rodinu, prekvapte ich tak často ako sa len dá.

Pravda je základ

Keď k sebe nebudete úprimní, nič nepôjde tak, ako má. Neočakávajte, že bez dôvery sa vám bude fungovať jednoducho, opak je pravdou. Bez dôvery nefunguje vôbec nič! 

Prečítajte si: Najčastejšia chyba, ktorú robia zadané ženy: Týmto „nevinným“ zvykom môžete vzťah pochovať!

Istota je dôležitá

To, že sa môžete na svojich blížnych spoľahnúť je obrovské plus, ktoré netreba zneužívať. Doprajte im aj vy pocit, že ste tu pre nich aj o jednej v noci, nech sa deje čokoľvek. Je to pocit, ktorý hreje pri srdci viac ako čokoľvek iné. A to je na nezaplatenie!

Podpora upevňuje pozície

Vždy prejavte svojim rodinným príslušníkom podporu. To, že schvaľujete alebo veríte ich rozhodnutiam, im pomôže často viac ako čokoľvek iné materiálneho charakteru. Podpora dokáže veľa. Posilní vzájomné väzby a utvrdí človeka v tom, že za ním stoja ľudia, ktorým verí.

Mohlo by vás zaujímať: Príbeh: Vzájomná nevera nám zachránila manželstvo

Hranice pomôžu všetkým

To, že máte pevne stanovené pravidlá, ktoré všetci v rodine rešpektujete, je dôležitým aspektom spolunažívania. Bez pravidiel sa žije ťažko. Každý si robí čo chce, nikto nič nedodržiava, a z rodiny sa stáva holubník. A v chaose sa nežije ľahko.

- Najčítanejšie -