Vďaka tejto sladkej pochúťke, bude vaša pokožka žiariť ako nikdy predtým: Neuveríte, čo sa za tým skrýva!

Jedna z najlepších vecí na svete, je pre naše zdravie a krásu priam zázračná. Reč je o ...

Táto pochúťka rozžiari vašu leť na maximum

Táto pochúťka rozžiari vašu leť na maximum

Zdroj: Profimedia

Informácie o antioxidantoch a ich účinkoch pre naše zdravie sa na nás rútia z každej strany. Ovocie, zelenina, bylinné čaje. Tieto všetky mimoriadne zdravé veci sú pre naše telo nenahraditeľné, no čo keď my si chceme z času na čas aj bez výčitiek zamaškrtiť. Máme pre vás dobrú, čo, priam výbornú správu. Jedna z najlepších vecí na svete, je pre naše zdravie a krásu priam zázračná. Reč je o čokoláde a jej účinkoch na našu pleť. 

Pozrite si: Tajomstvo krásnej pleti Aziatiek odhalené: Na čierne bodky na nose používajú masku z týchto surovín

Mýty o tom, ako čokoláda škodí pleti sú nám všetkým dobre známe. Samozrejme tá sladká vec, ktorá je z väčšej časti cukor, než výrobok z kakaa, pre nás a našu pokožku žiadne kúzlo nedokáže. 

Tu je ale reč o pravej, horkej alebo ak chcete, tmavej čokoláde, ktorá má príjemnú horkastú chuť, no na jazyku sa rozplýva tak dobre, ako tá mliečna. 

Benefity pre našu pokožku

Kakao je bohatá surovina, najmä čo sa týka antioxidantov. Vedeli ste, že práve tmavá čokoláda vám pokožku krásne hydratuje, vyhladzuje prvé vrásky a blahodárne pôsobí na celkový stav pleti? Tak teraz už určite viete. 

Mohlo by vás zaujímať: Produkty, ktoré by mala vlastniť každá žena bez ohľadu na vek. Máte ich aj vy?

Vyberajte tú správnu

Pri výbere čokolády dbajte na jednu vec a to obsah kakaa. Tá, čo má sedemdesiat percent a viac je pre nás a našu pleť najvhodnejšia. 

Toto sú jej najväčšie zbrane:

1.    Je veľkým priateľom vašej pleti najmä v slnečných mesiacoch, pretože našu pokožku chráni pred UV žiarením. Letné spálenie je tak menej pravdepodobné a nebezpečné. 

2.    V kombinácii s kofeínom, je pravidelná konzumácia tmavej čokolády výborný antioxidant. Z našej pleti ľahšie odstránime odumreté bunky a tak dovolíme ostatným produktom účinkovať efektívnejšie. 
3.    Stres našej pokožke vôbec nepomáha. Tri kocky tmavej čokolády denne funguje aj na náš nervový systém, čo v konečnom dôsledku znamená rozžiarenie našej pleti.

Mohlo by vás zaujímať: Trojbodový beauty rituál čokoládovej bohyne Beyoncé: Máme návod, vďaka ktorému krásna speváčka nestarne!

Okrem antioxidantov, majú priaznivý vplyv na našu pokožku aj oriešky. Práve vlašské orechy, ktoré sa často v čokoláde nachádzajú vďaka veľkému obsahu omega tri mastných kyselín sú pre našu pleť kľúčové. Prečo? Pretože práve tieto orechy stimulujú kolagén v pleti a podporujú jej elasticitu

FEMINITY TIP:

Ak chcete z kakaa vyťažiť maximum, skúste túto pleťovú masku. Potrebujete na ňu len štyri ingrediencie:

  • ovsené vločky 
  • horúce mlieko
  • olivový olej
  • kakao

VIDEO: Postup na prípravu antioxidačnej masky. Vyrobte si účinnú masku doma!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
sm

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba