Presunúť na hlavný obsah

Populárna detoxikačná kúra, ktorá sľubuje stratu váhy za rekordne krátky čas! Ako naozaj funguje?

Chudnutie a diéty

Čo si treba pri tejto očiste uvedomiť je, že nejde o DIÉTU, ale o DETOXIKÁCIU.

Detoxikácia tela je často spájaná aj s diétami a chudnutím. Takto vznikla aj limonádová kúra, ktorá má svojich fanúšikov po celom svete a aj medzi slávnymi osobnosťami. Beyonce a Gwyneth Paltrow podľahli tomuto fenoménu naplno a sú dôkazom toho, že takáto diéta môže fungovať, ak sa drží správne a v zdravej dávke. Takáto diéta sľubuje rýchly a výrazný úbytok na váhe a prečistenie celého tela, no spája sa aj s možnými rizikami. 

Mohlo by vás zaujímať: Pridajte tieto tri potraviny do svojho jedálnička: Vaše telo začne spaľovať ako nikdy predtým...

Celkový detoxikačný zázrak pozostáva z troch ingrediencií:

  • 2 veľké lyžice vytlačenej citrónovej šťavy, alebo šťavy z limetiek 
  • 2 veľké lyžice originálneho javorového sirupu
  • štipka kajanského korenia 

Už samotný priebeh tejto detoxikácie môže znieť pre niekoho minimálne, ako veľká výzva. Je na vás, či dodržíte celých desať dní, skrátený trojdňový režim, alebo jeden deň strávený pitím tejto limonády. 

Prečítajte si: Očistný nápoj, ktorý zatočí so sviatočným tukom: Spaľujúca bomba vás dostane do formy, obnoví sa aj pečeň!

Postupuje sa takto:

Ráno na lačný žalúdok vypijete jeden liter slanej vody. Tento ranný rituál môže byť nahradený aj čajom, ktorý má laxatívne účinky. 

Nevýhoda: Ako slaná voda, tak i čaj vás ráno na nejaký čas obmedzia, pretože s pokojným svedomím z domu asi nepôjdete. Odporúča sa zostať minimálne prvú hodinu doma, aby nás nepríjemné pocity v žalúdku nezastihli niekde v kolóne, alebo na pracovnom stretnutí. 

TIP: Nápoj zo zeleného jačmeňa je najúčinejšia a najjednoduchšia detoxikačná kúra.

Pripravte sa na veľa obmedzení

Cez deň sa pije už len namiešaná limonáda z vody, javorového sirupu a kajanského korenia. Denne treba vypiť šesť až dvanásť pohárov limonády. Môžete ju striedať s mätový čajom, ktorý je pre čistenie tela ideálny. Zákaz akýchkoľvek potravín, výživových doplnkov, či alkoholu, alebo kávy. 

Nevýhoda: Počas tejto kúry môžete čakať bolesti hlavy, závraty, bolesť kĺbov, pocit chladu a dokonca nevoľnosť. Samozrejme, pocit hladu na seba nenechá dlho čakať. 

Prečítajte si: 10 pravidiel pre stravovanie bez priberania: Ak nechcete tukové vankúše, robte toto!

Čo si treba pri tejto očiste uvedomiť je, že nejde o DIÉTU, ale o DETOXIKÁCIU. Čiže dlhodobo sa v žiadnom prípade neodporúča dodržiavať. Pred začatím tejto kúry, by bolo viac ako vhodné ju prebrať so svojím všeobecným lekárom, či je vaše telo stavané na niečo takéto. Po skončení desaťdňovej detoxikácie síce budete so svojím telom a s úbytkom váhy bez pochýb spokojné, no kilá pôjdu znova späť a je len na vás, aby ste nepribrali viac, ako ste schudli. 

Po ukončení kúry zľahka..

Odporúča sa začať s polievkami a tekutými jedlami, aby telo neprešlo šokom. Pridajte ovocné šťavy a na ťažké a mastné jedlá zabudnite. Možno vás práve táto ceste prinúti k zdravšiemu životnému štýlu. 

Vyskúšate túto detoxikačnú javorovú kúru?

spolu hlasovalo 122 ľudí

Áno
20
Nie
102

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus