Presunúť na hlavný obsah

Vedci odhalili podstatu vzťahov: Chlapa najviac priťahujete, keď robíte TOTO!

Partnerské vzťahy

Každý si kladie otázku, ako si udržať lásku a „chtíč“ vo vzťahu aj po rokoch. Je to spálni? O tom, ako sa k sebe chováte počas bežných dní? Vedci zistili v čom je to tajomstvo...

Portál YourTango.com robil prieskum o tom, čo pre ľudí znamená „šťastný, zdravý sex v manželstve“. Výsledky boli prekvapivé - príťažlivosť má menej čo do činenia s romantikou a viac súvisí s uznaním.

Prečítajte si: Toto sú najčastejšie dôvody, prečo muži vyhľadávajú milenky a z čoho ich nevera pramení

Kedy je príťažlivosť na vzostupe?

Respondenti boli požiadaní, aby vyhodnotili, kedy ich partneri najviac priťahovali. Väčšina, 56 percent svorne priznalo, že je to práve vtedy, keď sa cítia potrební a ocenení tým druhým. Čo to znamená pre vás? Nezabúdajte na slovíčka „ďakujem“, prejavy lásky a rešpektu k tomu druhému. Výskum priniesol aj ďalšie zaujímavé výsledky – viac ako dvadsať percent opýtaných uviedlo, že ich partner priťahuje, keď je „v pohode“, spontánny, bezstarostný a šťastný. Šestnásť percent uviedlo, že je to vtedy, keď je ten druhý sebavedomý a vedomý si svojich kvalít. 

Mohlo by vás zaujímať: Náš prieskum odhalil mužské tajomstvá: Vieme, čo je pre nich intímnejšie a lepšie ako sex!

Sex na poslednom mieste?!

Očakávali ste, že fyzická príťažlivosť bude na prvom mieste? Omyl, iba šesť percent respondentov označilo, že ich náprotivok priťahuje, keď s nimi flirtuje alebo ich zvádza. Pocit potrebnosti a úcty je teda podľa tohto prieskumu na oveľa vyššej priečke ako samotný sex a fyzická príťažlivosť. Povedali by ste to? Dajte nám vedieť váš názor v diskusii pod článkom! 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe