Presunúť na hlavný obsah

Prečo by ste mali flirtovať s inými ľuďmi, aj keď ste vo vzťahu? Dôvod vás prekvapí

Partnerské vzťahy

Robíme to kvôli jednej jednoduchej veci. Trúfnete si povedať, o akú ide?

Stavím sa, že väčšina ľudí, ktorí sú vo vzťahu a prečítajú si nasledovné slová, budú mať počas čítania nadvihnuté jedno obočie. Na nesúhlas máte právo. Prvá myšlienka, ktorá vám napadla, bola niečo v zmysle, ak som vo vzťahu, nebudem flirtovať s inými a to požadujem aj od svojej polovičky.

Do vzťahu nejdeme s tým, že sa pre nás naša sexualita končí vykročením z nášho bytu. Treba si ujasniť to, čím flirtovanie vo vzťahu vlastne je. Nemyslím pod tým to, že teraz v bare budem hádzať očká po všetkých mužoch či ženách, ani to, že moje číslo budem rozdávať ako hosteska propagačné materiály.

Mohlo by vás zaujímať: Za peniaze si lásku (ne)kúpiš: Do akej miery zohrávajú úlohu financie v našich vzťahoch?

Medzi flirtovaním a podvádzaním je tenká hranica, ktorú by sme mali tí, ktorí chcú zotrvať vo funkčnom vzťahu, poznať a neprekračovať. To povestné štebotanie a trilkovanie by malo teda mať svoje medze.

Je to dobré...

Robíme to kvôli jednej jednoduchej veci, ktorou je naše sebavedomie. Fakt, že sme vo vzťahu, nás niekedy podvedome presviedča o tom, že sme v pomyselnej klietke. Tento pocit príde ihneď potom, ako pominie zaľúbenosť a potreba byť s partnerom non - stop.

Mohlo by vás zaujímať: Rada od ženy, ktorá si prešla tromi rozvodmi: Tieto tri typy mužov si držte od tela!

Ak máme určité sympatie k inej osobe, nemali by sme sa cítiť vinní a nemôžeme to brať ako podvádzanie. O ľudí môžeme mať záujem, respektíve by sme ho mať dokonca mali, aby sme stále zostali hommo sappiens a nie „homo asocial.“ Keď mi môj priateľ s úškrnom na tvári hovoril o tom, akú chutnú letušku stretol v lietadle, ja som si samozrejme predstavila všetky možné scenáre a verte mi, boli by hodné Oscara v kategórii erotická scéna (ak by taká kategória bola). Nuž ale „docvaklo“ mi, že keby k takémuto niečomu malo prísť, asi by mi žiadnu letušku radšej nespomínal.

Ak teda máte chuť porozprávať sa s mužom, ktorý je vám už dlhšie sympatický, nemajte z toho zlý pocit. Čo sa aj tak vo väčšine prípadov môže stať, ihneď ako dotyčný, alebo dotyčná otvorí ústa, váš záujem spoznať túto osobu klesne o šesťdesiat percent a vy pôjdete domov spokojní s úsmevom na tvári a svojho partnera s radosťou vybozkávate. 

Prečítajte si: Príbeh nešťastného muža: Bývalá žena ma obrala o majetok naozaj prefíkaným spôsobom

Flirt vzťahu môže pomôcť

Kto nežiarli, nemiluje. Toto tvrdenie je prehnané, ale štipka žiarlivosti môže vzťahu iba pomôcť. Tá zvýšená pozornosť, ktorú venujete inej osobe, môže vyvolať zvýšenú pozornosť, ktorú si od vášho priateľa, alebo priateľky zaslúžite.

Na tom, že si trochu podvihneme naše sebavedomie koketovaním s iným pohlavím nie je nič zlé, práve naopak, môže to mať liečivé účinky pre našu dušu i vzťah!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe