Presunúť na hlavný obsah

Zložte si ružové okuliare: Toto všetko o partnerovi zistíte, až keď s ním začnete bývať!

Partnerské vzťahy

Na začiatku ste zamilovaní a nechcete ani len pripustiť, že by váš miláčik mohol mať nejaké chyby...

A on ich veru má, to si buďte istí, je len otázkou času, kedy ich odhalíte. Či už väčšie alebo menšie, sme si istí, že s týmito ste predtým čo do činenia nemali, pretože ste sa stretávali asi len vtedy, keď ste obaja mali náladu a chuť. Nie, nie, žiadne špinavé ponožky na zemi ani pohodená bielizeň kade tade či zdvihnutá záchodová doska... Ktoré nástrahy na vás číhajú, keď začnete s partnerom bývať?

Prečítajte si: 20 najdôležitejších otázok vášho života: Tieto by ste si mali položiť predtým, ako sa rozhodnete pre manželstvo!

Sex nebude už taký vzrušujúci ako predtým

Určite neprestanete mať sex, no nebude to ako kedysi, to je jasné. Tým, že ste k dispozícii takmer vždy, nie je to už o fantáziách ani predstavách, z ktorých ste predtým žili, keď ste neboli spolu. Nechceme vás strašiť, určite nezostanete bez milovania, no aj vy, aj partner si možno pri ňom budete predstavovať niekoho iného. Taký je život, a taká je realita. Neznamená to, že jeden druhého už nemilujete, len si pravdepodobne zovšedniete.

Spoznáte jeho „náladičky“

Nebude to len ťuťu a ňuňu. Spoznáte aj jeho nepríjemné stránky, keď je maximálne rozčúlený, keď nemá náladu, keď nemá chuť na nič a už vôbec nie na vás. Možno sa ani nič nezmenilo, no predtým, kým ste sa stretávali za „ideálnych podmienok“, ste jednoducho nemali možnosť spoznať aj jeho temné ja. Aj negatívne vlastnosti však patria k životu.

Nebudete si takí vzácni ako na začiatku 

Nebudete, lebo budete spolu každý deň. Vstávať i zaspávať spolu. Môžete mať nezhody, môžete spolu nesúhlasiť a môžete sa trápiť nad spoločnými problémami. Tie dokážu vo vzťahu urobiť poriadnu šarapatu. Ide o to, ako dokážete nezhody a spoločné trápenia vyriešiť. Aby váš vzťah kvitol a prosperoval, musíte mať spolu pekný čas. Príjemne strávené chvíle a schopnosť riešiť a odbúravať prekážky. 

Prečítajte si: Najhoršie klamstvá, ktoré vám dokážu zruinovať vzťah: Týmto neverte ani omylom

Uprednostníte kamarátov

Samozrejme, obaja si totiž chcete od seba aj oddýchnuť a chcete mať čas aj pre seba. Akoby nie? To, že spolu bývate, predsa neznamená, že máte guľu na nohe. Musíte si vedieť zorganizovať vlastný čas a nesplynúť s nábytkom, lebo to by znamenalo začiatok konca. 

Musíte nájsť rovnováhu

Medzi vami dvomi, medzi prácou, kamarátmi i povinnosťami v domácnosti. Horeuvedené situácie pravdepodobne nastanú, no musíte sa vedieť s nimi popasovať a nastaviť si život tak, aby vám nič z toho neovplyvňovalo vzťah natoľko, že by ho to dokázalo zruinovať. 

Mohlo by vás zaujímať: Práve najbližší ľudia vám dokážu zničiť vzťah: Na tieto "priateľské" rady radšej nereagujte

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe