Presunúť na hlavný obsah

Nápoj ala rýchly rozpúšťač tukov: Zbavuje telo toxických usadenín, ťažkých kovov a pomáha v boji s rakovinou

Zdravie

Nápoj, ktorý vďaka vysokej koncentrácii chlorofylu detoxikuje krv a chráni telo pred vznikom rakovinotvorných buniek. Keďže zrýchľuje metabolizmus a chudnutie, stáva sa čoraz populárnejší aj u nás.

Matcha zelený čaj zrýchľuje metabolizmus až o 30-40%, čo je úctyhodný výkon. Vďaka práškovej konzistencii dochádza k ľahkému vstrebávaniu a tráveniu. Ľahko vstrebateľná vláknina prispieva k lepšiemu vylučovaniu. Prítomnosť matcha čaju v tele znižuje hladinu zlého cholesterolu v krvi a takisto hladinu cukru v krvi. Antioxidanty, ktoré sa v ňom nachádzajú, sú akýmsi elixírom mladosti a zabraňujú starnutiu pokožky. Pravidelným pitím tohto nápoja nielenže budujete imunitu, vďaka kvalitnej energii, ktorá telo neopustí takmer 8-10 hodín, ale aj doprajete svojej psychike pokoj. 

V konečnom dôsledku je to skvelý bojovník v prevencii proti rastúcim rakovinotvorným bunkám v tele. Deje sa tak v tele vďaka prítomnosti polyfenolov a katechínov. 

Neprehliadnite: Hrsť týchto semienok denne urobí s vaším zdravím zázraky: Liek na dlhovekosť pritom nie je (ne)známy

Matcha čaj je netradičný na prípravu, no zdravie za to stojí

Matcha čaj je stopercent prírodný nápoj a prírodné antidepresívum, ktoré upokojuje nervový systém. Najlepšie je, keď ho pijete teplý a preto vám teraz poskytneme jednoduchý návod, ako na to.

TIP: Vyskúšajte Matcha zelený čaj a doprajte si jeho blahodárne účinky na telo.

Najskôr necháte zovrieť vodu na 70-80 stupňov. Do čajovej šálky dajte asi pol čajovej lyžičky prášku matcha (pripravuje sa už v tejto forme). Špeciálnou metličkou na čaj miešajte potom tento nápoj asi 15 sekúnd a počkajte, kým nebude horúci. Pite teplý, nakoľko vďaka tejto teplote zachováte v čaji všetky potrebné živiny. Čaj je dobré piť vždy ihneď po príprave, sami uvidíte, že si ho zamilujete. 

Mohlo by vás zaujímať: Najhoršie potraviny, ktoré si do tela vpúšťame: Sme z nich vyčerpaní bez toho, aby sme si to uvedomovali

VIDEO: Nahliadnite do prípravy tradičného matcha zeleného čaja

Vyskúšali ste už niekedy tento matcha zelený čaj?

spolu hlasovalo 196 ľudí

Áno
64
Nie
132

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe