Presunúť na hlavný obsah

Chcela schudnúť do plaviek, zhodila 9 kíl, no potom urobila zásadnú chybu: Kvôli tomuto opäť pribrala tuk!

Fitness

Keď sa chce, všetko sa dá. Platí to aj pri chudnutí, no oveľa dôležitejšie je viesť zdravý životný štýl stále, lebo inak sme čoskoro tam, kde sme boli na začiatku.

Tak ako každý rok v pravidelných intervaloch. Po prvotnom oteplení sa do fitness centra nahrnú nové tváre. A snažia sa dohnať svoje predsavzatia z nového roka. Niektorí to skúšajú na vlastnú päsť a niektorí si na to nájdu trénerov. Tak ako vtedy moja budúca klientka.

Nazvime ju Monika. Žena, vek 38 rokov, pracujúca ako administratívna pracovníčka. Čiže celý deň presedí, podvečer psychicky unavená prichádza domov, vykoná nákupy, nejaký poriadok a večer unavená, hladná v rámci „zdravej výživy“ zje všetko, čo vidí s odôvodnením, že aj tak jedla málo počas dňa a niečo predsa zjesť musí.

Prečítajte si tiež: Nevedela schudnúť a vyhovárala sa na všetko: Keď zistíte, čo bolo príčinou jej priberania, pomôže to aj vám

Cieľ – schudnúť do leta

V takomto rozpoložení prišla za mnou v dave ďalších uchádzačov. Požiadavka? Chcela, samozrejme, aby som s ňou niečo spravil, aby sa nemusela hanbiť vyzliecť v lete do plaviek. Prijal som ju, videl som v nej potenciál niečo spraviť, do leta ešte relatívne ďaleko – nemusel som byť tým pádom extrémny čo sa týka stravovania.
Jej počiatočná postava, keď ku mne prišla, nebola mohutná, ale mala začínajúcu celulitídu. Svalstvo nerozvinuté, keďže celý život nič poriadne nerobila – počas štúdia sa vždy ospravedlnila z hodín telocviku, nepestovala žiaden šport. Celkovo bola mäkká, postavu mala formovanú do tvaru hruška. Zadok o niečo väčší, vnútorné stehná otierajúce sa o seba. Bruško iba mierne obrastené tukom. Jej problémom, tým najväčším podľa jej slov, boli nohy. Nepáčila sa jej celulitída, chcela mať štíhle nohy, úzke boky a troška spevnieť.

Denný režim – čo chladnička dala, hlavne večer

Jej denný režim jedla spočíval v nepravidelnosti. Ak stihla raňajky, tak to bola často len káva, prípadne k tomu nejaká sušienka. Ďalšie jedlo bol obed v čínskom bistre alebo menu z okolitej reštaurácie. Posledné jedlo bola až večera v štýle „čo chladnička dala“. Samozrejme, celé zlé. Na to, akým štýlom sa stravovala, že nevykonala prakticky žiaden akceptovateľný fyzický pohyb, tak vyzerala ešte docela obstojne. Bolo to aj dôsledkom relatívne dobrej kondície metabolizmu. Zvyknutá na tento stav, nenápadne priberala a jej postava sa sformovala do konečnej podoby, kedy si povedala, že už naozaj musí niečo robiť, vek nezastaví.

Zapojte sa: 30-dňová FEMINITY VÝZVA pre krajšie telo: Cvik - neviditeľná stolička o stenu dokáže s postavou zázraky

A ide sa chudnúť!

Tak sme sa pustili do toho. Keďže sme mali relatívne dostatok času na adekvátne schudnutie, tak diéta bola naozaj mierna, skôr som viedol klientku k zdravému životnému štýlu. Lebo čo po diéte? Prestane cvičiť, začne zase vyjedať chladničku po nociach? Aj keď to nebola naša dohoda, tak mojím cieľom bolo tiež naučiť ju princípom zdravého stravovania, viesť ju k prirodzeným pohybom, športom, upozorňovať ju na riziká, ktoré by jej hrozili, ak sa bude dlhodobo zanedbávať a v neposlednom rade zvýšiť atraktivitu jej zovňajšku v mužských očiach. Nebola zadaná a samozrejme ju to trápilo. Aj keď o tom nehovorila, tak viem, že úpravou postavy chcela vyriešiť aj tento problém. 

Za 11 týždňov sme schudli. Z jej váhy 67 kíl pri výške 167cm sme to stiahli na 58 kíl tak, že evidentne bolo vidno, že je spevnená, pevná, nadmerný tuk a voda šli preč, ale udržala si v rámci možností všetky ženské krivky. Ja spokojný, ona spokojná a primerane unavená. V jej očiach pripravená na leto. 

Mohlo by vás zaujímať: 20 typov drepov, s ktorými to za mesiac zvládnete: Vďaka nim dosiahnete vytúženú postavu

Prvé prerušenie od cvičenia

Začiatkom júla odišla na vysnenú dovolenku na Sicíliu. Bolo to po dlhšej dobe prvýkrát, čo prerušila cvičenie. Sľúbila, že bude cvičiť aj na dovolenke. Tieto sľuby poznám a z praxe viem, že nie sú realizované vo väčšine prípadov. Ale obidvaja sme boli nadšení, že sa nám podarilo ju vyformovať podľa predstáv.

Dovolenka skončila. Vrátila sa späť do fitka. Koniec prázdnych dní, návrat do bežného kolobehu. Skoro som ju nespoznal. Napriek mojej snahe, posilnená vlastným úspechom, si užívala dovolenku plnými dúškami. All inclusive si vyžiadal svoju daň – váha sa vrátila späť na svoju pôvodnú hodnotu, tvar celá zaliata, vnútorné stehná znova spojené. Samozrejme veľká časť z toho je voda, jedlo a nejaký tuk navyše. Aj keď je to dovolenka, tak to neznamená, že musí sa objesť, keď už má svoju vysnívanú postavu. To platí nielen pre dovolenku, ale aj o Vianociach, všetkých sviatkoch, oslavách.. Všetko s mierou. 
Tak sme začali od znova, tentoraz posilnená vlastným neúspechom, sa do toho pustila s ešte väčšou chuťou. Ale tentoraz si dala za cieľ cítiť sa dobre a zmeniť dlhodobo svoj životný štýl. Lebo iba to je cesta, ako mať z cvičenia radosť, byť zdravý a dobre vyzerajúci. Cvičí od vtedy so mniu s menšími pauzami doteraz a za je dôveru jej za to ďakujem.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe