Presunúť na hlavný obsah

Čínska medicína dokáže zázraky: Tu je niekoľko bodov na tele, ktorými sa zbavíte rôznych bolestí

Zdravie

Bolesť je pre každého z nás nepríjemným pocitom. Najhoršie je, ak príde nečakane, a my s ňou chceme zabojovať rýchlo, účinne, a najlepšie bez liekov.

Prinášame vám zopár tipov z čínskej medicíny, ktoré sme si na vlastnej koži vyskúšali:

Bolesť hlavy

Najčastejšej bolesti hlavy sa ľahko zbavíme pomocou nášho ukazováka. Jednoduchým, a zároveň intenzívnym stláčaním miesta nachádzajúcim sa medzi očami na koreni nosa po dobu niekoľkých sekúnd, sa bolesti nakoniec zbavíme. Rovnako účinné je aj opakované stláčanie ušného laloku, pomocou ktorého dosiahneme uvoľnenie šije.

Čítajte: Spojte dlane a pozrite sa, či sa vám tieto dve čiary spoja: Ak áno, znamená to, že ste... 

Bolesť zubov

Túto nepríjemnú bolesť nám pomôže vyriešiť opakované niekoľko  sekundové stláčanie bodu medzi ukazovákom a palcom na vašej ľavej ruke. Okrem tohto bodu, môžeme stláčať aj miesto medzi spodkom nosa, a hornou perou, konkrétne sa pomocou neho dokážeme zbaviť akejkoľvek bolesti v krčnej, a tvárovej oblasti.

Bolesť žalúdka

Nepríjemný pocit v našom žalúdku dokážeme odstrániť pomocou palca, s ktorým tlačíme na stred dlane ľavej ruky, a zároveň vykonávame kruhové pohyby po dobu 30 sekúnd. Odporúča sa opakovať túto masáž minimálne po dobu piatich minút.

Neprehliadnite: Na ktorú stranu vidíte otáčať sa túto siluetu? Toto to vypovedá o vašej osobnosti

Bolesť pri menštruácii

Pomocou dvoch bodov na tele, sa každý mesiac zbavíme tejto nepríjemnej, a opakujúcej sa bolesti. Prvý bod nájdeme na nohe  približne 5 cm nad členkom, druhý na mieste spojenia kosti ukazováka a palca. Oba body musíme pevne stlačiť, a tlak niekoľkokrát zopakovať, kým sa bolesť úplne nestratí.
Nezabúdajme, že liečivé stláčanie je iba doplnkovou liečbou, a preto nikdy nepodceňujme hlbšie príčiny dlho pretrvávajúcej bolesti.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus