Presunúť na hlavný obsah

10 situácií, ktoré pozná každý z nás: V živote musíme padnúť až na dno, aby sme si vážili “toho druhého”

Zábava

Keď nám je v živote najlepšie, nikoho nepotrebujeme a často ľuďmi pohŕdame. Akonáhle sa situácia vymení, je dobré uvedomiť si...

Zdá sa, že svet okolo nás sa pomaly, ale isto rúca ako domček z karát. Toľko negativity, ktorej sú niektorí ľudia schopní, nás zneisťuje. Na druhej strane, vždy keď je človek na dne, prehodnotí svoje správanie i hodnoty, a tak si ich spolu pripomeňme.

1. Každý si v živote zaslúži byť milovaný

Každý túži po láske a keď ju má, tak si ju neváži. Láska je zmyslom života na tejto planéte a niet človeka, ktorý pokiaľ lásku vie dávať, aby mu nebola opätovaná. Netreba však mať skreslené ideály o človeku, ale radšej otvorené oči… Inak zostanete na ocot.

Čítajte tiež: 50 múdrostí, ktoré si neuvedomujeme: Pozrite si najžiadanejší článok zo všetkých!

2. Láska nie je samozrejmosť, ale dar

A preto sa treba o vzťah neustále starať a živiť ho. Nikdy nedovoľte, aby stereotyp ovládol váš vzťah - vaše city ochladnú.

3. Nemerajte svoju lásku drahými darmi

Nároky na darčeky neustále stúpajú. Partnerovi vyčítame, čo sme dostali alebo nedostali a zabúdame na to, že počas roka od neho dostávame oveľa viac. Akurát sa to nedá vyčísliť…

4. Neporovnávajte svoj život s ostatnými, neviete, čím si prešli 

Inak povedané, vážte si to, čo momentálne máte. Neustálymi výčitkami a porovnávaním vášho milovaného s inými je ako kopať hrob vlastnému vzťahu. Nezamestnávajme svoju myseľ závisťou alebo riešením iných, je to strata času.

Mohlo by vás zaujímať: 10 najúžasnejších múdrostí života: Na to, aby sme boli šťastní, musíme byť trochu sebci

5. Nikdy nepodceňujte city toho druhého

V dôsledku zaneprázdnenosti odsúvame tých najbližších na vedľajšiu koľaj. K cudzím sa správame lepšie ako k svojej rodine. Trošku paradox, nemyslíte? Skúste viac vnímať pocity najbližších a byť im oporou, vyhnete sa tak veľa nedorozumeniam.

6. Nemusíte vyhrať každú slovnú bitku

Správajte sa k tomu druhému každý deň tak, ako keby to bol váš posledný deň. Nič nie je horšie, ako keď si dvaja nepovedia to, čo chceli, len kvôli tomu, že im v ceste stálo ich vlastné ego

7. Nevybíjajte si zlosť na tom, kto je momentálne s vami

Každý z nás je raz za čas ako časovaná bomba. To ale neznamená, že má právo vybiť si zlosť na tých, s ktorými momentálne je. To, že si to zlíznu práve naši najbližší, sa stáva, žiaľ, už akýmsi pravidlom…

8. Za svoje šťastie zodpovedáte len vy sami

Ľudia majú tendenciu obviňovať za svoje nešťastie iných alebo dokonca svojich partnerov. 

9. Pokora by mala byť súčasťou výbavy každého

Kto nemá v sebe kus pokory, väčšinou má problém sám so sebou. Tak, ako by sme mali akceptovať novú generáciu a nevyčítať im všetko, rovnako by sme nemali zabúdať ani na tú staršiu generáciu.

Nezabudnite: Začalo sa obdobie vzťahovej karmy: Vodnárovi môže pomotať hlavu ex, Levom hrozí strata partnera

10. Nikdy nezabúdajte na to, odkiaľ pochádzate…

Keď padneme na úplné dno, uvedomíme si, kto nám je na blízku a ako veľmi ho máme radi. Čo tak trochu na sebe popracovať a dať mu to najavo aj počas “bežných” dní?

- Najčítanejšie -