Presunúť na hlavný obsah

Máte pocit, že nič nejete a predsa priberáte? Toto môže byť príčinou nahromadenia vašich kíl

Chudnutie a diéty

Každá žena túži po dokonalej postave, a hoci je cesta na jej dosiahnutie niekedy náročná, skratky sa vám nakoniec z dlhodobého hľadiska nevyplatia.

Jednou zo skratiek je diéta, pri ktorej sa rozhodneme prestať prijímať potravu. Reálne však vieme, že keď časom začneme znova jesť, hmotnosť bude rovnaká, alebo ešte väčšia ako predtým. Môže za to spomalený metabolizmus. Nejedením ho tak vyčerpáme, že po čase začne ukladať všetko, čo zjeme. Nehovoríme iba o bravčovom kolene, ale aj o na prvý pohľad zdravých potravinách. Organizmus po hladovaní dostane strach, a preto sa rozhodne potravu ukladať na neskôr v podobe tukov vo vašom tele. Práve z toho dôvodu sa neoplatí hladovať. Ak ste si však svoj metabolizmus diétami už spomalili, máme pre vás pár tipov, ako ho znova nakopnúť aby fungoval vo váš prospech.

Čítajte tiež: Chcela schudnúť do plaviek, zhodila 9 kíl, no potom urobila zásadnú chybu: Kvôli tomuto opäť pribrala tuk!

Pravidelný prísun stravy

Hoci sa vám zdá nemožné začať sa stravovať pravidelne, práve to je prvá cesta k zrýchleniu vášho metabolizmu. Neznamená to, jesť každú hodinu, ale stravovať sa tak, aby sme nemali počas dňa extrémne návaly hladu. Počúvajte svoje telo, a dajte mu palivo každé 3 – 4 hodiny. Niečo malé, zdravé, a farebné.

Koreniny

Aj taká maličkosť, akou je korenie, dokáže fungovať ako prírodný spalovač, či zrýchľovač metabolizmu. Určite sa u vás nájde chilli, zázvor, kardamon, alebo škorica. Stačí pridať jednu zo spomínaných korenín do jedla alebo čaju, a váš žalúdok sa vám neskôr poďakuje. 

Cvičenie

Práve pohyb rozhýbe vaše trávenie do takej miery, že časom naučíte telo spaľovať nahromadene tuky samé. Napríklad, po dobrom rannom behu, zrýchlime metabolizmus na ďalších pár hodín, a tým dosiahneme spaľovanie tukov aj v pokojovom režime. Beh, korčule, bicykel, či skákanie na trampolíne – je len na vás akú aeróbnu aktivitu si vyberiete. Inšpirujte sa napríklad obľúbeným cvičením tabata na vypracovanie vášho pozadia. 

VIDEO: Vyskúšajte obľúbené cvičenie tabata na vypracovanie vášho pozadia

Pitný režim

Ak chceme, aby všetko fungovalo ako má, snažme sa piť minimálne dva litre tekutín denne. Voda, alebo zelený čaj sa stanú vašou najlepšou voľbou. Vďaka tanninu, ktorý je obsiahnutý v zelenom čaji, začne naše telo spaľovať tuky dvakrát rýchlejšie. 

Okrem spomínaných tipov na zrýchlenie spomaleného metabolizmu, je dôležité spomenúť, že za veľa procesov v našom tele je zodpovedné naše myslenie. Snažme sa myslieť pozitívne, a zbaviť sa každodenného stresu. Tú zmenu časom jednoducho pocítite.

- Najčítanejšie -