Fashion LIVE! 2016 predstavil okrem vizuálu aktuálneho ročníka aj ďalšie novinky

Unikátny módny projekt Fashion LIVE!, ktorý sa už po štvrtýkrát uskutoční v priestoroch Starej tržnice od 19. - 21. októbra 2016, predstavil hlavnú tému aktuálneho ročníka.

V duchu témy sa nesie aj nový vizuál s kolekciou BonBon od Lenky Sršňovej

V duchu témy sa nesie aj nový vizuál s kolekciou BonBon od Lenky Sršňovej

Zdroj: Fashion LIVE!

Inšpiráciou pre dizajnérov bude nevyčerpateľný POP. V duchu témy sa nesie aj nový vizuál s kolekciou BonBon od Lenky Sršňovej. Ten bude zdobiť všetky aktivity, ktoré si počas roka pre milovníkov módy pripravili organizátori Fashion LIVE!. Fanúšikov čakajú obľúbené Fashion LIVE! talky a štartuje aj súťaž Hubert Fresh Fashion Contest pre mladých dizajnérov.  

Neprehliadnite: Múzou môže byť žena v každom veku: Boris Hanečka tú svoju stretol a vznikla z toho grandiózna kolekcia

Po vzdaní pocty slovenským tradíciám, téme, ktorá dominovala podujatiu vlani, sa tento rok tím Fashion LIVE! rozhodol pre svieži POP. Vizuál zosobňujúci tento umelecko-livestylový žáner nafotil svetoznámy fotograf Branislav Šimončík. Ako to už býva dobrým zvykom, vizuál dáva do popredia kolekciu víťaza ceny Fashion LIVE! Awards v kategórii Najlepší dizajnér. Tú si minulý rok odniesla Lenka Sršňová za nápaditú kolekciu BonBon. Vo vizuáli sa tak objavujú hravé dezény, ktoré vynikajú na víťazoch Fashion LIVE! Awards v kategórii Tvár Fashion LIVE! – Vanesse Mayerovej a Šimonovi Kotykovi. O vizáž sa postarala Alena Schultzová a o vlasovú úpravu hairstylistka Renáta Márová, ambasádorka L´Oréal Professionnel. 

„Sme veľmi radi, že sme tento rok mohli opäť spolupracovať s tým najlepším tímom profesionálov. Aj vďaka tomu vznikol úžasný vizuál, ktorý znázorňuje trochu nekonvenčným spôsobom aktuálnu tému podujatia – POP. Sme veľmi vďační aj našim tváram, Vanesse Mayerovej a Šimonovi Kotykovi, ktorí mu vdýchli krásnu emóciu,“ priblížila projektová manažérka podujatia Zora Husarčíková.

Hubert Fresh Fashion Contest

Fashion LIVE! nadväzuje na úspešný projekt pre mladých tvorcov, ktorý sa tento rok koná pod taktovkou značky Hubert.  Súťaž Hubert Fresh Fashion Contest je určená pre nádejných mladých slovenských a českých študentov odevného dizajnu. Tí majú unikátnu možnosť získať finančnú podporu vo výške 400 eur na vytvorenie vlastnej kolekcie. Inšpiráciu budú čerpať z bubliniek. Téma „Fashion Bubbles“ musí byť preto obsiahnutá vo všetkých kreatívnych návrhoch. 

„Sekt je neodmysliteľne spätý so svetom elegancie, krásy a módy. Prostredníctvom projektu Hubert Fresh Fashion Contest sme chceli dať priestor talentovaným mladým návrhárom, aby sa inšpirovali farbou, chuťou a tvarom bubliniek sektu a túto inšpiráciu preniesli do svojej kolekcie,“ hovorí Ing. Peter Krúpa, konateľ spoločnosti Hubert. J.E.. Odborná porota vyberie zo všetkých prihlásených víťazov súťaže, ktorí sa zaradia medzi návrhársku elitu, keď počas posledného prehliadkového večera predstavia svoju kolekciu, a to v rámci samostatnej módnej prehliadky tesne pred odovzdávaním Fashion LIVE! Awards. Prihlasovanie odevných dizajnérov do Open Call-u súťaže Hubert Fresh Fashion Contest bolo spustené 8.5.2016 a trvá do 2.6.2016. Podmienkami pre zapojenie sa do súťaže je minimálny vek 15 rokov a vypracovanie návrhu kolekcie piatich modelov so zastúpením pánskych aj dámskych odevov. Hodnotený bude štýl kolekcie, originalita, kreatívne uchopenie témy a možný komerčný dopad. 

Fashion LIVE! talky

Najbližšie sa všetci milovníci módy môžu tešiť na sprievodný program vo forme Fashion LIVE! Talk-u v stredu 22. júna v priestoroch Berlinky v SNG v Bratislave. Ak patríte k nadšencom módy, určite nezmeškajte túto kvalitnú diskusiu so zaujímavými hosťami. 

Pozrite si rozhovor na kameru s talentovaným Marcelom Holubcom: Rozhovor: „Za každou mojou kolekciou sa skrýva príbeh,“ prezradil nám na kameru talentovaný Marcel Holubec

Foto:
Fashion LIVE!
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba