Presunúť na hlavný obsah

Stačil jediný moment a požiadala som o rozvod: Keby som vedela, čo ma potom čaká, nikdy to neurobím

Partnerské vzťahy

„Dnes by som si priala, aby mi o tomto niekto pred rozvodom povedal.“

Najľahšou cestou počas problémového obdobia v partnerskom vzťahu, je vzdať sa. Ak je toho na nás zrazu príliš veľa, potrebujeme urýchlene vypnúť. Častokrát sa však stane, že pod tlakom niektoré svoje rozhodnutia príliš unáhlime. Niečo podobné sa stalo aj Lenke, ktorá sa rozhodla podeliť o svoj príbeh.

Prečítajte si: Svokra mi zničila vzťah: Najhoršie na tom je, že som jej to sama dovolila a dnes by som sa zachovala inak

Chcela som byť šťastná

Až dnes, keď som po viac ako roku natrafila na svoje rozvodové papiere, som si uvedomila, že Jakub nebol až taký neschopný muž, za akého som ho po niekoľkých rokoch nášho manželstva pokladala. Hoci nebol extrémne iniciatívny, a úspešný, tak sama ako dnes, som sa už dlhé roky necítila. Máme spolu štvorročného syna, ktorý akoby mu z oka vypadol. Myslela som, že po rozvode budem konečne šťastná, mýlila som sa.

Prečo som sa rozviedla?

Našim problémom boli peniaze. Nešlo o nedostatok, ale o to, kto väčšiu časť z nich zarobil. Jakub je obyčajný skladník so smiešnym platom, ja výkonná riaditeľka úspešnej medzinárodnej spoločnosti. Vždy som zarábala štvornásobok jeho platu. Zo začiatku mi to nevadilo, Jakuba som naozaj milovala. Po dieťati som si však pri neustálych nákupoch z vlastného vrecka, platenia rodinných dovoleniek, a všetkého uvedomila, že mám toho dosť. Nikdy ma neprekvapil kvetmi, darčekom, jednoducho lásku prejavoval iba slovami, a bežnými skutkami. Jeho plat stačil tak akurát na pokrytie hypotéky. 

Mohlo by vás zaujímať: Z manželovho mobilu sa zdalo byť všetko viac než jasné: Čakalo ma však veľké prekvapenie!

Zmýlila som sa...

Vo všetkom, okrem financií, sme si však dokonale rozumeli. Priateľky mi poradili, aby som si našla muža na svojej úrovni. V návale emócií som požiadala o rozvod, a po istom čase som naozaj natrafila na jedného úspešného podnikateľa. Po pár mesiacoch sme sa rozhodli spolu bývať. Hoci som otázku financií vyriešila, môj nový partner bol úplne bezcitným človekom. Darov som mala každý týždeň niekoľko, ale city a pekné slová sa u nás neservírovali. Jeho neustála zaneprázdnenosť, prísna výchova, a pravidlá, nás s malým neuveriteľne obmedzovali. 

Čítajte: 10 situácií, ktoré pozná každý z nás: V živote musíme padnúť až na dno, aby sme si vážili “toho druhého”

Ako to skončilo?

Odsťahovať som sa rozhodla v momente, keď mi jeden večer povedal toto: „Ak sa ti nepáči ,v akom luxuse žijeme, choď si za svojim zúfalým exmanželom, ktorý ti môže ponúknuť jedine tú mizernú lásku.“ V takomto momente si uvedomíte, čo sú to tie pravé hodnoty..

- Najčítanejšie -