Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie chyby a mýty o brušákoch, ktoré kolujú internetom: Takto rozhodne (ne)schudnete!

Fitness

O brušákoch koluje internetom veľmi veľa mýtov a rozhodne neplatí, že čím viac ich urobíte, tým krajšie a vyrysovanejšie brucho budete mať.

Six-pack sa mnoho ľudí snaží dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Aj keď neexistuje žiaden jasný dobrý a zlý spôsob, ako získať šesť buchiet na bruchu, existujú spôsoby, ako to dosiahnuť omnoho produktívnejšie. Potom je tu samozrejme celý rad metód, ktoré jednoducho nefungujú, preto je vhodné vedieť o nich a vyhýbať sa im.

PRAVDA 1: šesť kociek neprídu z noci do rána

Prvá pravda, s ktorou sa musíte zmieriť je tá, že kocky na bruchu neprídu cez noc. A ak už máte nízky podiel telesného tuku, tak progres vedúci k tomu je o to zdĺhavejší. Jednoducho štíhli ľudia naberajú svaly o niečo ťažšie a platí to aj o naberaní svalov na bruchu. Čím ste štíhlejší, tým to ide pomalšie. 

MÝTUS 1: najlepší spôsob ako získať sick-pack je pomocou stoviek brušákov 

Veľmi častým mýtusom je to, že ľudia si myslia, že stovkami brušákov získajú pekné brucho efektívnejšie. To je samozrejme nesprávne, pretože týmto spôsobom spália veľmi málo kalórií za minútu a tým aj tukov. Síce sa posilní určitá svalová vytrvalosť brušných svalov, ale to neurobí nič s vrstvou tuku na bruchu, ktorá bráni výhľadu na vaše kocky.  Práve tohto tuku sa musíte zbaviť, pokiaľ chcete získať estetické výsledky, ktoré hľadáte.

Čítajte tiež: Ako schudnúť do plaviek: 60-dňová výzva

PRAVDA 2: je veľmi pravdepodobné, že nikdy nedosiahnete taký six-pack ako z plagátu

Veľa ľudí si dalo za cieľ vyzerať ako nejaký svoj obľúbený model z časopisu a to aj s rovnakým six-packom. Stane sa to pre nich taký mentálny obraz pre svoje ciele. Aj keď je to v poriadku – naozaj pomáha ako motivácia použitie takýchto obrázkov, dôležité je mať na pamäti, že spôsob, akým sú vaše svaly na bruchu konštrukčné postavené, môže poskytovať určité obmedzenia.

Napríklad, niektorí ľudia majú veľmi výrazne rozdelené brušné svaly, zatiaľ čo iní nie. Niektorí majú väčšiu hornú časť brušných svalov, zatiaľ čo iní menšie. Vaša genetika teda určuje to, ako budú vaše svaly vyzerať, keď dostatočne schudnete a posilníte svaly na bruchu.

MÝTUS 2: keď chcete kocky, musíte ísť do nízkosacharidovej diéty

Nízkosacharidové diéty sú veľmi obľúbené v tomto období, čo mnohých ľudí presviedča v tom, že to je jediný spôsob ako vyzliecť ten tuk z brucha. Tieto typy diét ponúkajú rád  výhod, vrátane kontroly hladu a znižujú retenciu vody. Ale ak máte pocit, že bez sacharidov nevydržíte, táto diéta vám dobre neurobí.
Niektorí ľudia totiž reagujú na nízku hladinu cukru veľmi negatívne, preto je niekedy lepšie vyskúšať to iným spôsobom, možnosti, ako dosiahnuť pekný six-pack je viac.

Neprehliadnite: Účinné cviky, ktoré sú lepšie ako drepy: Tieto pohyby vám vyformujú pozadie rýchlejšie

PRAVDA 3: muži ľahšie získajú kocky na bruchu ako ženy

Áno, je to pravda, mužom nielen že rýchlejšie rastú ruky a hrudník, ale u nich sa rýchlejšie objaví aj six-pack. Aj to je sval a preto rýchlejšie mužom rastie hlavne vďaka vysokému podielu testosterónu v mužskom tele a ten spôsobuje okrem iného aj to, že muži rýchlejšie spaľujú tuky. 
Žena má prirodzene vyššie percento tuku v tele, preto sa jej telo tomu bude brániť viac a môže takou diétou viac trpieť. Za to môže zase ženský hormón estrogén.

MÝTUS 3: Kardio musí trvať hodiny, aby zabralo

Ďalší mýtus, ktorý obklopuje kardio tréning je myšlienka, že kardio treba robiť celé hodiny v týždni a tie jasne definujú brušné svaly. 
Kardio tréning vám pomôže spáliť kalórie v priebehu času, a ak robíte intervalový tréning, môžete si tiež zvýšiť váš metabolizmus. Ale kardio tréning nie je jediný spôsob, ako stratiť tuk na bruchu.
Rovnako dobre môžete stratiť tuk na bruchu aj intenzívnym silovým tréningom v kombinácii s dobrým diétnym plánom. Takže ak ste niekto, kto neznáša kardio, toto môže byť pre vás riešenie. A zdôrazňujem, veľa z toho je správny diétny režim.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe