Presunúť na hlavný obsah

Stačí dodržiavať týchto 10 bodov a zbavíte sa brušného tuku v páse: Nájdite príčinu vášho priberania!

Chudnutie a diéty

Do tejto partie priberajú aj ženy, ktoré cvičia a žijú podľa ich slov zdravým životným štýlom. Ako je to potom možné?

1. Analýza svojho tela a sebareflexia

Niektorí ľudia sú kritickejší, iní sa skôr preceňujú. Ak chcete niečo zmeniť na svojom tele, musíte presne vedieť, čo vám na ňom prekáža - zhodneme sa, že väčšinou je to brucho. Najdôležitejšie potom je, zistiť, z čoho ho máte veľké a začať na tom ihneď pracovať.

2. Oblúkom k nočnému zhrešeniu

Hovorí sa, že po osemnástej by sa jesť nemalo. S tým celkom nesúhlasíme, všetko závisí od fyzickej aktivity a od toho, kedy chodievate spať. Hlavne ale záleži na tom, čo do seba dávate. Obmedzte preto kalorické jedlá a doprajte si či už plátok lososa, avokádo, hrsť orechov alebo cottage cheese.

Vyskúšajte tiež: Intervalový HIIT tréning na dokonalú postavu: S týmito cvikmi pôjdu kilá dolu raz-dva

3. Znížte sacharidy ako sa len dá

Snažte sa znížiť počet sacharidov vo vašom jedálničku, pretože ich nadbytok je hlavným spúšťačom ukladania tukov na bruchu. Denne by sme mali prijať do 150 g sacharidov, pretože len vtedy sa prestanú tuky skladovať a začne ich telo spaľovať (inak spaľuje a berie energiu z cukrov).

4. Spaľovanie potravinami

Keď si môžeme pomôcť a ešte aj urobiť niečo pre svoje zdravie, prečo nie. Zaraďte do svojho jedálnička cesnak. Ten naštartuje metabolizmus a zníži prítomnosť tukov v našom tele. Rovnako tak aj chili či čoraz viac obľúbený zázvor.

Cítajte tiež: Neuveríte, od čoho závisia tukové vankúše na bruchu: Vedci vyšli s pravdou von

5. „Ordinačné hodiny“ žalúdka majú svoj význam (nevynechávajte raňajky)

Inak povedané orgánové hodiny žalúdka. Veľa ľudí ráno neraňajkuje a tým pádom orgán, ktorý odvedie v trávení najviac práce, nedostane svoju výživu, keď má. Žalúdok je nastavený na čas 7.00-9.00 h.

5. Posilnite pečeň, telo sa vám odvďačí

Svoju funkciu má aj pečeň, ktorá produkuje žlč, potrebnú pri trávení. Keď je narušená, nevykonáva si svoju funkciu tak, ako má a dochádza k ukladaniu tukov. A kde inak ako na bruchu. Pečeň si preto preventívne posilňujte a zaraďte do jedálnička bylinky ako Pestrec mariánsky, žihľavu, šalviu, či Ľubovník bodkovaný a takisto ľanové semienka, citróny…

7. Zbystrite pozornosť na krytý cukor

Jednoduché cukry sa nenachádzajú len v sladkostiach, ale aj v iných potravinách, ktoré na prvý pohľad vyzerajú zdravo. Telo ich potom môže prijať viac, ako si myslíme a ukladá ich v podobe tukových vankúšov. Vlastne ich vrství okolo brucha nenápadne a ani sa nenazdáme a máme niekoľko pneumatík na tele.

Čítajte tiež: Každý z nás má v sebe 3-15 kg usadenín v závislosti od stravy: Tu je postup, ako prečistiť telo

8. Pravidelný pohyb neznamená cvičiť nárazovo

Pravidelný pohyb neznamená ísť v dôsledku výčitiek nárazovo cvičiť po dobu troch hodín. Dôležitá je pravidelnosť a návyk, aby sa stal pohyb pre váš životný štýl prirodzenou súčasťou. Kardio cvičenie i silové cvičenie na formovanie sú rovnako dôležité.

9. Psychiku a nastavenie mysle sa neoplatí podceňovať

Môžete cvičiť koľko chcete, no ak ste myslou niekde inde alebo máte podvedome stres, verte, že efekt cvičenia nebude taký. Je veľa žien, ktoré cvičili a napriek tomu nechudli, ale priberali. Stres je jednou z hlavných píčin ukladania tuku na bruchu, to ste vedeli? Jeden inšpiratívny príbeh si môžete prečítať tu.

10. Spánok a regenerácia vytvára harmóniu

Telo potrebuje regeneráciu a pravidelný spánok. Ľudia, ktorí spia priveľa, priberajú. Priberajú aj tí, ktorí spia málo, pretože nasledujúci deň zjedia oveľa viac jedla.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus