Presunúť na hlavný obsah

Ako zbaliť ženu? Michal Kopecký, expert na slovo vzatý, vám to prezradí a povie, ako tým pomáha ženám

Partnerské vzťahy

Michal Kopecký je zakladateľom najpopulárnejšieho blogu o mužoch, ženách a vzťahoch a tak sme sa ho opýtali, ako to "balenie" môže víťazne skončiť.

1, „Príťažlivosť je tajná ingrediencia, ktorá chýba väčšine dnešných mužov„– tak praví vaša kniha – kedy, ako a prečo, stratili muži spomínanú príťažlivosť - iskru?

Sú muži, ktorí sú sebavedomí, charizmatickí a jednoducho z nich niečo vyžaruje. Ženy o takých vravia, že majú v sebe tú iskru. Nepotrebujú k tomu mňa, majú to jednoducho v sebe. Treba sa však spýtať, prečo to v sebe nemá každý chlap? Keď niektoré ženy vravia, že títo sa s tým určite už narodili. 

Máme inak, my ostatní, smolu? Žiaľ, nikto sa s ničím nenarodí. Pravdou je, že celú našu osobnosť, ovplyvňuje naša výchova, okolie a dospievanie.

Keď ste nemali v rodine vzor chlapa, alebo náš otec len sedel pri "telke", k ničomu nás neviedol a s mamou žiaden vzťah nemali, boli iba spolubývajúci, tak si z tohto berieme príklad a nasledujeme ho.

Keď nám naša matka (a iné ženy) neustále vtĺkajú do hlavy, že musíme byť k ženám milí, poslušní, kupovať im darčeky a prejavovať im neustále city, potom si z nás vychovajú dobrého a milého chlapca, ktorý bude mať do budúcna so ženami obrovský problém.

Keď sme pozerali filmy alebo čítali romány, kde chlap vyzná žene lásku, ona sa vykašle na toho najväčšieho zloducha a táto rozprávka má vždy dobrý koniec, (samozrejme pre nás, ako inak), tak žijeme v romantických predstavách, že takto to funguje a skúšame to na ženy podobne (a potom sa čudujeme, že sme odmietaní a ženy randia radšej s inými).

Čím ďalej, tým viac chlapov má problém vymeniť žiarovku či opraviť defekt na aute. Nevedia sa osamostatniť, žijú a bývajú s rodičmi a vytráca sa z nich tá pravá mužnosť. Stávajú sa z nás padavky, ktoré sa nedokážu postarať ani o seba, nie to ešte o ženu

2. Vaše rady, ktoré dávate mužom, ako byť pre ženu viac príťažlivými, platia aj naopak? Tie isté „ťahy a triky“ fungujú aj v opačnom garde? 

Áno, mnohé ženy čítajú môj blog a otáčajú si moje rady pre seba. Funguje to viac menej aj opačne. Moju knihu čítalo už veľa žien a práve ony šíria môj obsah. Ste jednoducho zvedavé a fascinuje vás táto téma oveľa viac. 

To, na čo sa hlavne zameriavam, je príťažlivosť - keď to tak mám zhrnúť do jedného slova. Aj u mužov, aj u žien. Nie som zástanca nejakých jednorázových ťahov či trikov alebo klasického „balenia”.

Tým nemám na mysli, že chlap by nemal spraviť prvý krok, zoznámiť sa so ženou, napísať žene či pozvať ju von, alebo pobozkať ju. Skôr chlapov vystríham pred hľadaním nejakých skratiek v podobe techník, ako ženu zbaliť a dostať ju do postele. Netlačiť tak na pílu a nepchať sa ženám do zadku.

My potrebujeme loviť

Tak isto by podľa mňa ženy nemali baliť chlapov. Mali by sa postaviť do tej pozície, že sa chlapi o ne zaujímajú a sú pre nich príťažlivé (a tým nemyslím len výzorom). Žiaľ, dnes už veľa žien, čo som si všimol, začalo chlapov naháňať a "baliť". Čo je podľa mňa proti prírode. (Smiech). Baby, nerobte to, potom nie ste pre chlapov žiadna výzva. My potrebujeme loviť.

Poteším však aj čitateľky. Už túto zimu chystám aj knihu Príťažlivosť vo verzii pre ženy.

3. Čo najviac z toho, čo všetko svojim čitateľom a klientom radíte, zaberá na ženy najviac? (taký overený a zaručený super - trik)

Žiadny zaručený super trik za tým nehľadajte. Ide o celkové myslenie, hodnotu a osobnosť chlapa. Je za tým tvrdá práca na sebe. Kto hľadá len nejaké rýchle skratky a zázraky cez noc, bude ešte dlho sám.

Mnohí takzvaní experti riešia “symptómy” a dôsledky, no ja sa zameriavam skôr na príčinu problému u chlapov. Kde to celé vzniká a prečo sa vôbec motajú v kruhu samoty a neúspechov.
Čo sa snažím chlapom odovzdať je, aby boli šťastní aj nezadaní. V tom tkvie väčšina ich problémov. Sú sami, sú nešťastní a hľadajú si ženu ako nejakú záplatu na túto svoju samotu. Myslia si, že keď si ženu nájdu, tak budú šťastní. Nie, nebudú. Len žena z nich bude viac frustrovaná. Čo chlapom odporúčam je vykašľať sa na ženy. Doslova. (Amen, poznamenala redaktorka).

Začať sa sústrediť v prvom rade na seba, makať na svojich koníčkoch, živote, zabezpečení, osobnosti, komunikácii a byť v pohode aj mimo žien. A hľadať si ženu až v prípade, keď ich život bude tak skvelý, že už len žena ho spraví ešte lepším. To je úplne iné uvažovanie, aké majú dnes muži, (aj ženy). 

A naviac, keď už s niekým prídu do kontaktu a zoznámia sa, tak nemať od toho očakávania. Tým mám na mysli to, aby si od toho hneď niečo nesľubovali a nevideli tú ženu ako matku svojich detí. Potom sa boja odmietnutia, nechcú spraviť žiadnu chybu, príliš nad všetkým premýšľajú, analyzujú to a sú neprirodzení a strojení. A čudujú sa, že tam nepreskočí iskra a zostanú len kamaráti.

4. Po absolvovaní vášho kurzu a prečítaní vašej knihy sa musí muž zmeniť na to, aby získal ženu, alebo len musí použiť určité formulky lásky, ktoré mu vy poradíte? (muži sa predsa len neradi menia)

Ešte stále sa nájdu muži, ktorí si myslia, že stačí žene povedať nejakú zázračnú formulku, alebo vetu a okamžite ich žena bude chcieť a "namotá" sa na nich. Lenže keby niečo také existovalo, tak by to už robili všetci a čoskoro by to prestalo fungovať.

To, čo skutočne funguje, (aj keď to mnohí neradi počúvajú), je kompletná zmena osobnosti, správania a prístupu k sebe a ženám. Triky môžu pomôcť akurát tak k tomu, že chlap nakrátko "oblbne" nejakú ženu a dostane ju povedzme do postele. Ale na druhý deň z toho žena vytriezvie a uvidí jeho skutočnú tvár. S takýmto prístupom však ja nechcem mať nič spoločné.

Radšej chlapom naložím (priateľsky) a poviem im, v čom robia chybu a ako by mali na sebe pracovať, aby boli pre ženy prirodzene príťažliví a vnímaní ako schopní chlapi. Áno, je to náročnejšia cesta a nie každý chlap je ochotný sa na ňu vydať, ale stojí za to a prináša najlepšie výsledky.

Chlapom potrebujete dať dôvod, prečo by sa mali zmeniť a čo z toho budú mať. Nezmenia sa len preto, že to chcete vy.

5. Radíte sa so svojimi ženskými priateľkami o tom, čo zaberá na ne? Čo je taká najčastejšia odpoveď, ktorú vy považujete aj za úprimnú?

Odjakživa som počúval práve ženy, ako chlapov vnímajú, čo na ne funguje a čo nie. V tomto som veľmi vnímavý chlap a viem čítať medzi riadkami. Ak sa mi ohľadom niečoho pri chlapovi sťažovali, alebo mi naopak hovorili o nejakom svojom novom objave, tak som sa v prvom rade zamýšľal nad tým, PREČO mi o ňom hovoria a prečo na neho myslia. Čo ten chlap robí, že mi ho spomínajú.

A práve z rozhovorov so ženami, ktoré som viedol a dodnes vediem, som sa dozvedel veľmi veľa. Pravidelne robím rozhovory so ženami aj na mojom blogu akozbalit.sk a väčšinou sú ich odpovede rovnaké.

Chcú chlapa, ktorý sa na nič nehrá a je sám sebou. Prirodzene sebavedomý, so zmyslom pre humor a má aj vlastný život. Je charizmatický a niečo z neho vyžaruje. To je tá príťažlivosť. A vôbec to nespájajú s nadpriemerným výzorom, kockami na bruchu, či bavorákom v garáži.

To je ten povrchný opis od žien. Ja to však chlapom dokážem povedať v našej reči a každú jednu z tých vecí vysvetliť a opísať do detailov a dám im aj jasný postup, ako byť sebavedomý, charizmatický, komunikatívny či získať zmysel pre humor.

Michal Kopecký je zakladateľom najpopulárnejšieho blogu o mužoch, ženách a vzťahoch akozbalit.sk a autorom bestselleru Príťažlivosť, v ktorej pomáha chlapom stať sa príťažlivejšími a schopnejšími, aby prinášali ženám lepšie zážitky. Verí, že keď budú chlapi makať na sebe, na svojom sebavedomí, hodnote, charizme a komunikácii, budú priťahovať ženy úplne prirodzene a nebudú ich musieť naháňať, nasilu baliť a skúšať na ne rôzne naučené triky a finty “baličov”.

Knižku Príťažlivosť si môžete zakúpiť TU.

Mohlo by vás zaujímať:

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus