Presunúť na hlavný obsah

Známy všeliek v tejto forme má najväčší zásah na žalúdok či brucho: Pridajte ho do jedálnička!

Zdravie

Počuli ste už niekedy o zázvorovom oleji?


O úžasných benefitoch zázvoru toho určite už mnohí viete. Jeho účinky nám pomáhajú udržiavať telo zdravé a súčasne tak aj krásne. Nemožno preto ani pri najmenšom pochybovať, že olej z tejto prírodnej medicíny je rovnako nápomocný. Pritom však nejde o žiadnu novinku.

Na brucho a žalúdok

Najväčší zásah má práve na náš žalúdok, brucho, vredy a celé zažívanie. A práve problémy so žalúdkom a bruchom patria k tým najnepríjemnejším, ktoré z času na čas dokážu potrápiť každého z nás. Už samotný zázvor je známy tým, že pomáha odstraňovať bolesti z brucha, vredy či plynatosť. No okrem toho sa práve zázvorový olej preukázal ako overený liek na črevné problémy.

Mohlo by vás zaujímať: Potraviny, ktorých konzumáciou dokážete predísť rakovine: Zjedzte každý deň aspoň niečo z nich

Stačí pár kvapiek

Zázvorový olej lieči, ale aj výborne chutí. Jeho konzumáciu môžete zaradiť do svojho denného jedálnička. Ochutiť ním môžete šaláty či dresingy a rovnako tak aj marinády, pretože je výborným dochucovadlom na mäso. Alebo si ho zmiešajte s vodou či ovocným džúsom a vypite každé ráno. Práve pravidelným príjmom tohto oleja si pomôžete nielen odstrániť nepríjemné problémy, no zároveň predísť ďalším. 

Prečítajte si: Jedna lyžička tejto superpotraviny je na nezaplatenie: Zbavuje voľných radikálov a skrýva takéto bohatstvo

Okrem toho je zázvorový olej rovnako účinný aj na: 

  • Depresiu, poruchy úzkosti aj spánok.
  • Impotenciu a slúži ako afrodiziakum.
  • Infekciu.
  • Zlepšuje krvný obeh.
  • Problémy s dýchaním, kašľom a zahlienenými pľúcami.

Neprehliadnite: Častá chyba mnohých z nás: Stačí vylúčiť tieto potraviny z jedálnička, a zbavíte sa celulitídy natrvalo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe