Presunúť na hlavný obsah

Na túto sexi časť ženského tela pri cvičení zabúdame: Týmito cvikmi si ju vypracujete k dokonalosti

Fitness

Nekonečné množstvá brušákov striedame s cvikmi na dokonalý zadok, túto časť tela sme však pri cvičení zrejme prehliadli.

Reč je o ženskom chrbte. S teplým počasím neprichádzajú len veľké výstrihy, ale aj odhalený chrbát. Preto je najvyšší čas popracovať aj na tom vašom. S týmito cvikmi to pôjde ľahko, a výsledky zbadáte ešte predtým ako vycestujete na letnú dovolenku.

Prečítajte si: 14-dňová výzva na sexi ramená: Premeňte aj túto časť svojho tela na pýchu

Naťahovanie chrbtice

Na začiatku si ľahnite na brucho, a natiahnite ruky a nohy do strán. Z tejto polohy zodvihnite do vzduchu nohy, a stiahnite dozadu ruky prehnuté v lakťoch tak, aby ste cítili tlak na chrbte. Vydržte pár sekúnd, a zodvihnite hlavu do maximálnej polohy s tým, že váš pohľad smeruje dopredu. 

Striedavý Superman

Aj pri tomto cviku vychádzate z ležiacej polohy, tentokrát však naťahujete, a zdvíhate ruky s nohami zároveň. Zodvihnite ľavú ruku, a opačnú (pravú) nohu do maximálnej polohy, a po pár sekundách strany vymeňte.

Kobra s polohou dieťaťa

Podoprite sa dlaňami umiestnenými popri tele, následne sa pomocou dlaní odtlačte čo najviac od zeme, a na pár sekúnd sa udržte. Nakoniec sa prevážte dozadu na päty s natiahnutými rukami do polohy dieťaťa

Drep s natiahnutím

Na začiatku cviku obe ruky smerujú ku stropu,  S natiahnutými rukami prejdite pomaly do drepu, a po pár sekundách sa vráťte do východiskovej polohy.

Výpad s predpažením

Začnite v pozícii výpadu, kedy je jedna noha umiestnená vpredu, a druhá vzadu. Po celý čas sa celými pätami dotýkajte podlahy. Zodvihnite ruky nahor, po troch sekundách ruky predpažte, a nakoniec upažte. Všetky cviky sa snažte vykonávať pomalým tempom minimálne päťkrát.

Mohlo by vás zaujímať: Tri super cviky pre plnšie a pevnejšie prsia: Nadvihnite ich prírodnou cestou

VIDEO: 10 minút denne na dokonalý chrbát

- Najčítanejšie -